• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1586-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی:

«دانش بنیان کردن» خراسان رضوی اولویت استاندار جدید باشد

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: انتظار ما از هر استاندار آینده خراسان رضوی این است که محور اصلی برنامه‌های خود را دانش بنیان حوزه‌های مختلف قرار دهد.

سید سعید احمدی زاده در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند «مدیریت و تحولات کشور باید به دست نخبگان دانشگاهی صورت گیرد»، می‌توان دریافت که اگر استاندار جدید قصد دارد تحولات و تغییرات واقعی در استان ایجاد کند، باید از نخبگان دانشگاهی استفاده کند.

وی افزود: با توجه به اینکه استان خراسان رضوی دارای ظرفیت‌های بین المللی است، استاندار هر کاری که برای این استان انجام دهد یک اقدام فراملی محسوب می‌شود و در جهان اسلام یک الگو محسوب می شود لذا  از استاندار جدید انتظار می‌رود در مشهد مقدس به موضوعات علمی به صورت جدی توجه کند.

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی تصریح کرد:  انتظار ما از هر استاندار آینده خراسان رضوی این است که محور اصلی برنامه‌های خود را دانش بنیان کردن  حوزه‌های مختلف قرار دهد که این دانش بنیان کردن‌ها نیازمند استفاده از افراد متخصص و عالم است.

احمدی زاده بیان کرد: نخبگان می‌توانند هم در بدنه دولت و هم  در مدیریت‌های میانی آن در زمینه تخصص خود به کار گرفته شوند. به خصوص در شرایط فعلی که کشورما با تحریم‌های جدی روبه رو است می‌توان از نخبگان در حوزه تولید بهره برد.

وی تاکید کرد: ما در حال حاضر لیست کالاهای تحریمی ایران را در اختیار نخبگان قرار دادیم و آنان آمادگی تولید این کالاها را دارند. برخی از شرکت‌های قدرتمند نیز برای تولید آن‌ها همکاری خود را اعلام کرده‌اند که حجم سرمایه‌گذاری بالایی است. ولی انتظار ما این است که نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت در خراسان رضوی شرایط ویژه‌ای را برای این کالاها در نظر بگیرد، زیرا نخبگان ما دوست دارند ایده‌هایشان به کار گرفته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: