• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-1884-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت خراسان رضوی خبر داد؛

تشکیل 305 فقره پرونده قاچاق در هشت ماهه ابتدایی امسال

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در هشت ماهه امسال حدود 26 هزار بازرسی از انبارها و مراکز عمده و خرده سطح بازار در استان داشتیم که 305 فقره پرونده قاچاق کالا با ارزش ریالی بالغ بر 70 میلیارد ریال تشکیل شده است.
 
علی باخرد در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص کشفیات قاچاق صورت گرفته در 8 ماهه ابتدایی سال در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اظهار کرد: در هشت ماهه امسال حدود 26 هزار بازرسی از انبارها و مراکز عمده و خرده سطح بازار در استان داشتیم.
 
وی افزود: 305 فقره پرونده قاچاق کالا تنظیم و به تعزیرات حکومتی ارسال شد که کالاها از سطح شهر جمع‌آوری شده است.
 
باخرد بیان کرد: ارزش ریالی این پرونده‌ها بالغ بر 70 میلیارد ریال بوده و اقلامی که کشف شده‌اند عمدتا پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و لوازم خانگی است.
 
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در پوشاک 23 پرونده به ارزش 15 میلیارد ریال تشکیل شده و پرونده‌های قاچاق موجود در لوازم آرایشی بهداشتی 70 مورد به ارزش  5 میلیارد ریال و مواد غذایی 64 پرونده به ارزش 4.5 میلیارد ریال بوده است.
 
وی ادامه داد: در خصوص ارز نیز  13 پرونده به ارزش 29 میلیارد ریال تشکیل شده و پرونده‎های قاچاق موجود در کالای دخانی 92 مورد به ارزش 3 میلیارد ریال بوده، همچنین 7 پرونده قاچاق لوازم خانگی به ارزش 750 میلیون ریال تشکیل شده است.
 
باخرد خاطرنشان کرد: پرونده‎های متفرقه تشکیل شده شامل دارو، کفش، لوازم الکتریکی و تجهیزات پزشکی شامل 36 پرونده به ارزش 13 میلیارد ریال بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: