• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-2090-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

تردد مسافر از پایانه مرزی دوغارون 57 درصد افزایش داشته است

مدیر پایانه مرزی دوغارون در شهرستان تایباد گفت:  یک میلیون و 160 هزار نفر مسافر از ابتدای سال جاری تا کنون از طریق این پایانه تردد داشته‌اند که این آمار، افزایش 57 درصدی را در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

کریم نوایی نظامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: صادرات کالا نیز از پایانه مرزی دوغارون 6 درصد افزایش داشته است و طی 9 ماه گذشته از سال جاری 574 هزار تن انواع کالا از این طریق به کشور افغانستان صادر شده است.

وی افزود: 23 هزار و 882 دستگاه کامیون ترانزیت صادرات این مقدار کالا را انجام دادند. همچنین در مدت یاد شده بیش از 36 هزار و 218 تن انواع کالا با هزار و 562 دستگاه کامیون ترانزیت وارد این پایانه مرزی شده است.

نوایی نظامی بیان کرد: لوازم اتومبیل، منسوجات، نوشابه، گاز مایع، پنل خورشیدی و روغن نباتی مهم‌ترین کالاهایی است که از این طریق وارد یا خارج می‌شود.

وی عنوان کرد: روزانه بیش از 3500 نفر شامل رانندگان، مسافران، کارکنان بخش‌های مختلف اداری و خدماتی در این پایانه مرزی تردد دارند.

مدیر پایانه مرزی دوغارون در شهرستان تایباد گفت: این معبر رسمی توانسته در بین پایانه‌های مرزی کشور رتبه دوم صادرات و پنجم ترانزیت خروجی و 15 درصد از سهم صادرات را از آن خود کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: