• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2084-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

مشکلات مسکن مهر باید در اقدامی ضربتی حل شود

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر برعهده دولت است و تمام بخش‌ها باید در این زمینه اهتمام کنند و مصوبات دولت در خصوص زیرساخت‌های پروژه‌های مسکن مهر باید محور عمل باشد.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علی نبیان در جلسه شورای مسکن خراسان رضوی، اظهار کرد: تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر برعهده دولت است و تمام بخش‌ها باید در این زمینه اهتمام کنند و مصوبات دولت در خصوص زیرساخت‌های پروژه‌های مسکن مهر باید محور عمل باشد.

نبیان افزود: به منظور تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر خراسان رضوی  در جلسه امروز مصوب شد که 70 میلیارد ریال اعتبار دولتی اختصاص یابد که تخصیص این منابع به زودی انجام خواهد شد.

نبیان بیان کرد: ما در جریان مشکلات بخش آب هستیم اما باید با تخصیص‌های به‌جا و صحیح موضوع آبرسانی و سایر امور زیربنایی با سرعت در این پروژه‌های استان تکمیل شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص اسناد مسکن مهر خراسان رضوی، گفت: در حوزه صدور اسناد تک برگی مسکن مهر، سرعت و وضعیت مطلوبی در خراسان رضوی وجود ندارد که این مشکل را می‌توان از طریق تفاهم نامه‌هایی با سازمان ملی زمین و مسکن حل کرد. طبق رویکرد و تاکید دولت، پروژه‌های مسکن مهر در کشور باید در سال 1398 تکمیل و پرونده آن‌ها بسته شود.

وی ادامه داد: برای تسریع در روند نهایی شدن این پروژه‌ها، موضوع افزایش تسهیلات از 300 میلیون ریال به 400 میلیون ریال در دست پیگیری است و این مهم به طور قطع به زودی عملیاتی می‌شود. دغدغه‌های این پروژه‌ها باید به صورت صریح پیگیری و امور زیربنایی و روبنایی آن‌ها نیز تکمیل شود.

نبیان با اشاره به وجود واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی، تصریح کرد: تعدادی مسکن مهر فاقد متقاضی در کشور وجود دارد که با پیگیری وزارت راه و شهرسازی تفاهم‌نامه‌ای با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای واگذاری این واحدها به امضاء رسیده و هم اینک این امر در استان‌ها پیگیری می‌شود. همچنین با سازمان بهزیستی نیز تعاملاتی در دست انجام است تا از این طریق مشکل واحدهای فاقد متقاضی حل شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اضافه کرد: مجوزی نیز از وزیر راه و شهرسازی در خصوص پیگیری پروژه‌های مسکن مشارکتی در سطح ملی اخذ شده که این مجوز نیز در خراسان رضوی می‌تواند به صورت ویژه اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرایی شدن پروژه‌های مسکن مشارکتی ارزش افزوده‌ای برای خراسان رضوی به همراه خواهد داشت و منجر به رونق ساخت و ساز و اشتغال‌زایی خواهد شد. به دنبال ساخت مسکن برای دهک‌هایی هستیم که نیازمند کمک هستند و برای تحقق این مهم باید همه ید واحده باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: