• پنجشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-2490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

ثبت 2091 واقعه ولادت طی 8 ماه در کاشمر

رئیس ثبت احوال شهرستان کاشمر از ثبت دو هزار و 91 واقعه ولادت از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا برکند امروز در جلسه‌ای که در محل فرمانداری برگزار شد، عنوان کرد: از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه دو هزار و 91 واقعه ولادت در شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 10درصد کاهش داشته است.

برکند همچنین واقعه وفات ثبت شده در این مدت را 540 مورد اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3.75 درصدکاهش داشته است.

وی در ادامه عنوان کرد: بیشترین فراوانی نام پسران نام‌های ابوالفضل و امیر حسین بوده و اسامی امیر علی، حسین، علی، امیرعباس، محمدطاها، محمدحسین، مهدی و کیان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

رئیس ثبت احوال کاشمر اظهار کرد: در خصوص نام دختران اسامی فاطمه و زینب بیشترین فراوانی را در 8 ماهه سال جاری داشته و اسامی حلما، زهرا، ریحانه، فاطمه‌زهرا، نازنین زهرا، بهار و نرگس در رتبه‌های بعدی بوده‌اند.

وی در ادامه یکی از ماموریت‌های اصلی ثبت احوال را صدور کارت ملی هوشمند اعلام کرد و افزود: از ابتدای اجرای طرح هوشمندسازی کارت ملی تاکنون 90 هزار و 595 درخواست ثبت شده و تعداد 82 هزار و 211 کارت ملی هوشمند فعال شده است.

برکند گفت: برابر اعلام سازمان ثبت احوال کشور هم‌وطنان عزیز تا پایان سال فرصت دارند نسبت به درخواست صدور کارت ملی هوشمند خود اقدام نمایند.

وی در همین خصوص بیان کرد: در راستای تسهیل و ارائه خدمات مناسب به همشهریان 6 مرکز و دفتر پیشخوان در شهر کاشمر و ریوش برای صدور کارت ملی هوشمند آماده ارائه خدمات هستند.

 

رئیس ثبت احوال شهرستان کاشمر از دیگر اقدامات صورت گرفته در ثبت احوال کاشمر طی8 ماهه نخست سال 97 را صدور مکانیزه 4 هزار و 158 شناسنامه، 1361خلاصه رونوشت وفات،24 مورد تغییرنام و 117مورد تغییر نام خانوادگی بیان کرد .

در ادامه فرماندار کاشمر با تاکید بر لزوم ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه افزود: کار ثبت‌احوال تنها ثبت وقایع چهارگانه نیست بلکه نقش بسزایی در حفظ هویت تک تک افراد جامعه در کشور را برعهده دارد .

محمدعلی نبی‌پور بیان کرد: ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه تاثیر بسزایی در توسعه ایفا می‌کند و به عنوان یکی از منابع مهم آماری و اطلاعاتی در برنامه‌ریزی‌های کلان نقش مهمی دارد و از این‌رو تعامل و همکاری سایر دستگاه‌ها با ثبت احوال را می‌طلبد.

وی افزود: صدور شناسنامه و کارت ملی هوشمند از اقدامات ارزشمندی است که در جهت ارائه خدمات الکترونیکی به مردم انجام شده است.

نبی‌پور گفت: از دیگر اقدامات مهم در ثبت احوال آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی است که با فراهم‌سازی زیرساخت‌های استراتژیک دولت الکترونیک این مهم به مرحله توسعه و پیشرفت رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: