• جمعه ۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-3387-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیر نشر چشمه:
بودن یا نبودن یک کتاب‌فروشی از بسیاری کشورگشایی‌‌ها برایم مهمتر است

مدیر انتشارات چشمه گفت: برای من بودن یا نبودن یک کتاب فروشی مهم تر از بسیاری تحولات، کشورگشایی‌ها، مرگ و میرها و... است. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، کاوه کیائیان در آئین افتتاحیه مجموعه فرهنگی نشر چشمه‌ی دلشدگان (نمایندگی نشر چشمه در  مشهد) که در این محل برگزار شد، اظهار کرد: نشر چشمه از سال ۶۳ فعالیت خود را آغاز کرد.  کتاب، شغل پدری من بود من و برادرانم شغل پدر را ادامه دادیم و امیدوارم این کار تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: هنوز که هنوز است تاسیس و باز شدن کتابفروشی برای من یک اتفاق است و به طرز کودکانه‌ای هنوز از رفتن به کتاب فروشی ذوق می‌کنم.

مدیر انتشارات چشمه ضمن اشاره به تعبیر شاعرانه «میلاد یکی کودک/ شکفتن گلی را ماند»، عنوان کرد: برای من امروز میلاد یک کتابفروشی است. انگار که به بوییدن گلی آمدیم؛ گلی کمیاب. به نوعی جهان ما همین است، ماجرای  طوطی و ظرف شکرش است. این برای من بزگترین اتفاق جهان است. برای من بودن یا نبودن یک کتاب فروشی مهم تر از بسیاری تحولات، کشورگشایی‌ها، مرگ و میرها و... است.

کیائیان تصریح کرد: چند سالی بود که در فکر توسعه نشر چشمه بودیم. در واقع «چشمه‌ی دلشدگان» اولین نمایندگی‌‌ است که ما داریم.  از مردم مشهد می‌خواهم که این موضوع را به عنوان یک اتفاق که می‌تواند سطح فرهنگی شهر را بالاتر ببرد نگاه کنند. چند کتابفروشی خوب در مشهد داریم اما امیدوارم کتابفروشی‌های دیگری هم باز شود.

وی خطاب به حاضران جمع گفت: امیدوارم شما قدر کتابفروشی‌های شهرتان را بدانید. ممکن است همیشه این فرصت‌های وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: