• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3784-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیر کل سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی :

نگرش نو به بازار بورس زعفران اقتصاد روستائیان را متحول می‌کند

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: نگرش نو به بازار بورس زعفران و استفاده از آن به طور قطع اقتصاد روستائیان فعال در این حوزه را متحول می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی در نشستی با عنوان آموزش معاملات زعفران در بورس که با همکاری جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد:  امروز کشاورزان و فعالان حوزه زعفران استان خیلی نسبت به مزیت‌های بازار بورس این محصول برای ساماندهی خرید و فروش و جلوگیری از دلال بازی‌ها و غیره مطلع نیستند.

 وی عنوان کرد: محصولی که در بورس خرید و فروش می‌شود با قیمت خیلی بالاتر نسبت به بازار سنتی است؛ زیرا واسطه‌ها حذف و سود اصلی عاید کشاورز می‌شود ضمن آنکه علت اصلی ورود به یک بازار رقابتی، سالم و عادلانه است.
 
مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی بیان کرد: باید متولیان امر و کارگزاری‌های بورس، فرهنگ سازی و آموزش در این زمینه را در اولویت اقدامات خود قرار دهند تا این تغییر نگاه در کوتاه‌ترین زمان اتفاق بیافتد.

 میرشاهی ادامه داد: این نگرش نو که بازار بورس فقط برای خرید و فروش سهام نیست و می‌توان از آن برای تامین مالی، فروش کالا و انرژی‌های مختلف استفاده کرد؛ به طور قطع می‌تواند اقتصاد روستائیان را متحول کند و در گام‌های بعد با استفاده از این مزیت، به تدریج به بازارهای زعفران دنیا راه یافته و در قیمت‌های جهانی نیز تاثیرگذاری مطلوب را داشته باشیم.

در این دوره آموزشی بیش از 130 نفراز فعالان حوزه زعفران حضور داشتند و چگونگی انجام معاملات در بورس، مزیت‌ها و کارکردهای مختلف بورس کالا از جمله زعفران ارائه شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: