• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-3390-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

شفافیت تنها مختص نمایندگان مجلس نیست

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت نباید تنها مختص نمایندگان مجلس باشد بلکه آرای سایر نهادها نیز باید شفاف باشد.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: با کمک فضای مجازی امروز آرای همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اختیار مردم قرار دارد و به ندرت افرادی داریم که در این خصوص بخواهند مخفی‌کاری کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به این‌که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال شفافیت آراء هستند در همین خصوص سامانه‌ای نیز طراحی شده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شفافیت نباید تنها مختص نمایندگان مجلس باشد، بلکه آرای شورای نگهبان، شورای عالی انقلاب فرهنگی و... نیز باید شفاف باشد.

بنیادی اظهار کرد: امروزه شفاف‌سازی در مسائل دغدغه همه است و خود من نیز جزء موافقان شفافیت هستم و معتقدم باید این اقدام صورت گیرد. شفاف‌سازی باید در خصوص کل حاکمیت باشد و باید بر مبنای مجاری قانونی و مستندات دقیق انجام شود نه این‌که بدون ارائه مدرک به دنبال تشویش اذهان باشیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که نماینده تا چه اندازه در تعیین فرماندار و یا مدیران منطقه خود نقش دارد، افزود: نماینده در گزینش مدیران منطقه هیچ نقش مستقیمی ندارد. در خصوص انتخاب فرماندار استاندار نظر خود را اعلام می‌کند و برای سایر مدیران فرماندار مسئول انتصابات است.

وی عنوان کرد: در خصوص مسئولان شهرستان فقط به فرماندار مشاوره داده می‌شود اما تحمیلی نیست چون اگر نماینده‌ای بخواهد مدیری را تعیین کند، نخواهد توانست برعملکرد وی نظارت و اعتراض داشته باشد.


بنیادی گفت: خط قرمز ما رضایت مردم است اگر هم مردم نسبت به عملکرد مدیری اعتراض داشته باشند به نماینده عالی دولت در شهرستان اطلاع داده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: