• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3984-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق اصناف مشهد:

بازار از افزایش قیمت‌ها سودی نمی‌برد

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: مردم گرانی را در بازار می‌بینند و برخی تصور می‌کنند، مبالغ افزایش قیمت‌ها در جیب کاسب می‌رود.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، محمود  بنانژاد در دیدار هیات رئیسه اتاق اصناف مشهد و روسای اتحادیه‌های صنفی با نماینده‌ی ولی فقیه در استان خراسان رضوی در محل دفتر امام جمعه‌ی مشهد، اظهار کرد: متأسفانه اتفاقات چند ماه اخیر و افزایش قیمت ارز اوضاع اقتصادی کشور را با تحولاتی مواجه کرد که منجر به گرانی بسیاری از اقلام در کشورشد . 

وی با اشاره به اینکه اصناف و بازار ویترین کالا هستند، افزود: مردم گرانی را در بازار می بینند و برخی تصور می‌کنند، مبالغ افزایش قیمت‌ها در جیب کاسب می‌رود، در حالیکه افزایش هزینه‌های سربار واحدهای صنفی از جمله اجاره، آب، برق، عوارض شهرداری، عوارض پسماند، مالیات و بیمه و... تنها بخشی از هزینه‌هایی است که یک واحد صنفی متقبل می‌شود. 

رییس اتاق اصناف مشهد با تأکید براینکه جمع آوری یک واحد صنفی برابر است با بیکاری 3 خانوار، خاطرنشان کرد: افزایش هزینه‌های باربری و حمل و نقل به بیش از دو برابر، وجود رقبای ناعادلانه در بازار از جمله شهرداری و فروشگاه‌های بزرگ، جمعه بازارها و شب بازارها از دیگر مشکلاتی است که واحد صنفی به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید بتواند با وجود آن‌ها از پس هزینه‌های خود برآمده و برمشکلات خود فائق آید.  

بنانژاد تصریح کرد: بازار از افزایش قیمت‌ها سودی نخواهد برد، افرادی که در بازار کار می‌کنند به خوبی به این امر واقف‌اند، زیرا کاهش توان خرید مردم در چند ماهه‌ی گذشته باعث کاهش درآمد واحدهای صنفی شده و این موضوع تأثیر منفی بر بقاء آن‌ها خواهد داشت. 

وی گفت: البته وجود متخلفین صنفی را نفی نمی‌کنیم، زیرا در هر صنف، شغل و لباس افرادی هستند که خارج از چارچوب حرکت نموده و اختلال ایجاد می‌کنند، ما با استفاده از ظرفیت بازرسی و نظارت اصناف و با کمک 97 اتحادیه با تمام توان سعی بر کنترل بازار و جلوگیری از تخلفات صنفی را داریم. 

رییس اتاق اصناف مشهد ضمن برشمردن چندین طرح اجرا شده از ابتدای سال تا کنون ادامه داد:  نمایشگاه‌های عرضه‌ی مستقیم کالا با محوریت اتاق، اتحادیه و واحدهای صنفی برگزار شد که در این نمایشگاه‌ها 61 تن گوشت منجمد، 27 تن مرغ منجمد، 27 تن برنج هندی،  50 تن شکر و انواع ارزاق عمومی باقیمت تنظیم بازار توزیع شده است.

بنانژاد گفت: همچنین طی این مدت 123 تن گوشت منجمد، 450 تن مرغ منجمد جهت رفاه حال همشهریان در واحدهای صنفی توزیع شد. 

وی خاطرنشان کرد: اصناف در مقاطع حساس همراه و همگام مردم و نظام بوده، هستند و خواهند بود آن‌ها نشان داده‌اند که می‌توانند نقش مؤثری را در همه‌ی زمینه‌ها داشته باشند، همانگونه که در مراسم مذهبی مثل زائران پیاده، میقات الرضا، برپایی موکب‌ها، صادقیون و فاطمیون حضور منسجم و فعالی داشتند و در جذب و ارسال کمک به هموطنان در مصائبی همچون زلزله‌ی کرمانشاه رو سفید بیرون آمدند در این برهه از زمان نیز به یاری خداوند متعال در کارزار اقتصادی موفق خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: