• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-2788-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رستگارمقدم: مدیرکل ورزش قبلی زیر حرفش زد و ریالی نداد

نایب‌رییس هیات ووشو خراسان رضوی گفت: مدیرکل قبلی ورزش و جوانان برخلاف وعده‌اش ریالی به اعزام‌ تیم‌های ووشو کمک نکرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد رستگار مقدم، نایب‌رییس هیات ووشو خراسان رضوی در نشست خبری این هیات ورزشی  در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه استعدادیابی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه تعدادی از مربیان خراسانی دوره‌های استعدادیابی را تهران گذرانده بودند، تهران مجوز برگزاری دوره استعدادیابی را در مشهد صادر کرد. همچنین از بین 500 ووشوکار دختر و پسر، 4 ورزشکار پسر و 7 ورزشکار دختر توسط فدراسیون ووشو کشورمان انتخاب شدند.

وی در خصوص مسابقات المیپاد استعدادهای برتر کشور نیز اضافه کرد: پیش از شروع این دوره از مسابقات پیش‌بینی کسب یک مدال طلا در مجموعه دختران و پسران شده‌بود، اما در نهایت توانستیم با سه مدال طلا و یک نقره به کار خود پایان دهیم.

نائب‌رئیس هیات ووشو خراسان رضوی در خصوص تیم‌داری هیات ووشو استان تاکید کرد: نمی‌توان از بودجه هیات ووشو استان برای تیم‌های خصوصی هزینه کرد. این بودجه برای یک استان و شهرستان‌های خراسان رضوی باید هزینه شود و نمی‌توان از این بودجه برای استفاده شخصی بازیکنان تیم‌های لیگ برتری استفاده کرد.

رستگارمقدم افزود: در هشت سال گذشته چند نوبت به لیگ برتر تیم اعزام کردیم که هزینه‌ای بالغ بر 48 میلیون تومان برای هیات هزینه برداشت. در آن زمان مدیر کل وقت ورزش‌و‌جوانان خراسان رضوی وعده پرداخت 28 میلیون تومان به هیات ووشو استان داد که حتی یک هزار تومانی در آن زمان پرداخت نشد.

وی در خصوص جایگاه داوران خراسانی ووشو در ایران خاطرنشان کرد: در خراسان رضوی 150 داور داریم که 15 نفر از آن‌ها در سطح کشور قضاوت می‌کنند. یکی از دستاوردهای خراسان رضوی معرفی داوران متعدد در مسابقات کشوری است، اما به دلیل هزینه جابه‌جایی داوران، فدراسیون ووشو ترجبح می‌دهد که در اغلب اوقات برای مسابقات کشوری از داوران تهرانی استفاده کند.

نائب‌رئیس هیات ووشو خراسان رضوی در خصوص برگزاری مسابقات جام بین‌المللی هشتم عنوان کرد: همانطور که جام بین‌المللی پارس در کیش معروف شده و در خیلی از کشورها جا افتاده‌است، در نظر داشتیم جام بین‌المللی هشتم را در مشهد برگزار کنیم. اسپانسری که برای این جام در نظر گرفته بودیم، هزینه برگزاری این جام را تقبل کرده بود، اما در زمانی با اسپانسر به توافق رسیدیم که به گرانی‌های اخیر برخورد نکرده بودیم. اسپانسر همچنان پای کار است اما با مبلغی که از پیش به توافق رسیده‌ایم در حال حاضر هیچ کاری نمی‌‎توان کرد. برای برگزاری این جام نیز به همکاری مسئولین مشهد و استانداری نیز نیاز داریم.

رستگار مقدم در رابطه با اشتغال‌زایی ووشوکاران خراسانی یادآور شد: در صدد ایجاد یک تعاونی برای اشتغال ورزشکاران خراسانی هستیم و مکاتبات کشوری نیز در این خصوص شکل گرفته‌است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: