• دوشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-4684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

​ سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد:

تمهیدات ویژه شرکت‌های آبی برای جبران کاهش آب ورودی سد دوستی

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی گفت : باید توقع و برنامه‌های اجرایی خود در مدیریت منابع آبی استان را متناسب با اقلیم خشک و ظرفیت‌هایمان تنظیم و اجرا کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وحید قربانی در جلسه بررسی وضعیت آب استان با اشاره به  کاهش آب ورودی سد دوستی، اظهار کرد: باید تمهیدات ویژه‌ای در این حوزه اجرایی شود که دستگاه‌های مربوطه در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه استفاده از لوازم کاهنده مصرف، کاهش مصرف آب درفضای سبز، حفربرخی چاه‌های جدید، پرداختن به مشکات خطوط انتقال آب و بهسازی چاه‌های موجود مهم‌‎ترین تمهیدات پیش‌بینی شده برای جبران کمبود آب سد دوستی بوده، بیان کرد: همچنین امسال پروژه پایاب سد دوستی مورد بهره‌برداری قرارگرفت که 2.5 مترمکعب در ثانیه آب برای مشهد تامین نمود و تحصیل حریم‌های بالادست سدهای ارداک و کارده نیز موجب افزایش کیفیت آب این دو سد شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: درک صحیح نسبت به این واقعیت که ما در اقلیم خشک زندگی می‌کنیم و باید توقع و برنامه‌های اجرایی خودمان را با چنین اقلیمی تنظیم کنیم.
 
قربانی با بیان اینکه رویکردهای منصفانه نسبت به منابع آب و ارتقاء بهره‌وری از تمهیدات اصلی برای مدیریت منابع آب است، گفت: وزارت نیرو می‌تواند با کمک وزارت امورخارجه، ظرفیت‌های مشترک در این حوزه با همسایگان را افزایش دهد.

وی با اشاره به پیش‌بینی کمبود آب در تعداد معدودی از شهرهای استان، اضافه کرد: مقرر شده شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی برای صدور حفرچاه در این شهرها با شرکت آبفای استان همکاری کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی درباره وضعیت آبی روستاهای استان، گفت: طبق گزارش شرکت آبفای روستایی، سال آینده برای تامین آب حدود 500 روستای استان مشکل خواهیم داشت که تلاش می‌شود با اولویت دادن به پروژه‌های زیرساختی تامین منابع آبی در این زمینه اقدام و مشکل کاهش یابد.

قربانی ادامه داد: موضوعی که تامین آب درروستاها را با چالش مواجه کرده تامین آب غیرشرب برخی از واحدها و نیز تامین آب دام است که باید برنامه‌ریزی لازم دراین زمینه صورت گیرد و امید است با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همراهی و همکاری مردم در مدیریت منابع آبی چالش جدی و گسترده‌ای نداشته باشیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: