• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

هواشناسی اعلام کرد:

بارش باران و برف در خراسان رضوی

هواشناسی خراسان رضوی برای آخر هفته در سطح استان وزش باد، کاهش دما و بارش باران و برف پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بنابر اطلاعیه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی طبق تحلیل نقشه‌های هواشناسی از فردا پنج‌شنبه، 13 دی‌ماه، استان تحت تأثیر سامانه بارش‌زا قرار خواهد گرفت که با گسترش و استقرار کامل آن از بعدازظهر پنج‌شنبه در غالب نقاط استان شاهد وقوع بارش‌های رگباری توأم با رعدوبرق -در نواحی مستعد بارش تگرگ- و وزش باد شدید خواهیم بود.

 این سامانه با جریانات سرد نیز همراه است و انتظار می‌رود باعث کاهش دما از اواخر وقت پنج‌شنبه در سطح استان گردد.

بر این اساس، شروع بارندگی از بعدازظهر پنج‌شنبه، 13 دی‌ماه، از نواحی غرب و شمال‌غرب استان -در نواحی مستعد توأم با رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ- و وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود

 با توجه به حجم بارش‌ امکان وقوع آب‌گرفتگی معابر در شهرستان‌ها و سیلابی شدن مسیل‌های استان در فاصله زمانی پنج شنبه و جمعه، 13 و 14 دی، وجود دارد. طی فعالیت این سامانه –به ویژه در روز جمعه- وزش باد در غالب نقاط استان شدید با احتمال بروز خسارت پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، از اواخر وقت پنج‌شنبه بارش در نواحی سردسیر به شکل باران و برف پیش‌بینی شده است .طی روز شنبه، 15 دی‌ماه، علاوه بر بارش‌های پراکنده انتظار می‌رود پدیده مه به طور گسترده‌ای استان را تحت تاثیر قرار داده که باعث کاهش میدان دید در غالب محورهای استان خواهد شد.

با توجه به بارش باران و برف، وزش باد شدید، تشکیل مه و کاهش دید احتمال اختلال در سیستم حمل‌ونقل استان دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام هواشناسی خراسان رضوی، طبق مدل‌های پیش‌یابی بیش‌ترین حجم بارش در شهرستان‌ها و توابع درگز، قوچان، چناران، کلات –به ویژه ارتفاعات هزار مسجد-، سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، نیشابور، ارتفاعات بینالود، فریمان، توابع تربت حیدریه و کاشمر، اطراف سرخس –به ویژه نواحی غربی شهرستان- و هم‌چنین در شهرستان مشهد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: