• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-4985-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رزم‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا:

برای اقتصاد مقاومتی به خراسان رضوی آمده‌ام/همگرایی و همدلی باید بیشتر شود

استاندار خراسان رضوی گفت: من برای اقتصاد مقاومتی به استان می‌آیم و قصد دارم که منویات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی، رئیس‌جمهور و هیات وزیران را اجرا کنم.
 
علی‌رضا رزم‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، اظهار کرد: من در کرمان به لطف پروردگار ایده‌های عملگرایانه‌ای چون مثلث توسعه اقتصادی، الگوی اقتصاد مقاومتی، منشور همدلی، طرح همیاران آب و طرح نجات که مربوط به آسیب‌های اجتماعی بود را به صورت عملیاتی در چهار سال و نیم گذشته اجرا کردم که به اقرار وزرا، رئیس‌جمهور و حتی مقام معظم رهبری کارنامه خوبی در بخش اقتصاد مقاومتی بود.
 
وی افزود: چهار سال و نیم در کرمان بودم و فکر کردم که شرایط برای ادامه کار فرد دیگری فراهم است و می‌تواند انجام دهد اما اینکه چرا به خراسان رضوی آمدم، در واقع لطف خدا بود و امام رضا(ع) ما را به عنوان خادم خود و زائرینی که از سراسر کشور می‌ایند، طلبید. این سعادت نصیب من شد که به عنوان خدمتگزار به استان بیایم.
 
رزم‎حسینی بیان کرد: امیدوارم با عنایت امام رضا(ع) و همکاری همه مسئولین، جناح‌های سیاسی، ائمه جمعه، روحانیت، نخبگان دانشگاهی، جوانان و تمام گروه‌های سیاسی بتوانیم در خراسان رضوی همگرایی و همدلی که مقام معظم فرمودند همزبانی و همدلی داشته باشید را فراهم کنیم. من نمی‌گویم همگرایی و همدلی نیست، باید بیشتر شود. همچنین بتوانیم در جهت توسعه اقتصادی، اجرای اقتصاد مقاومتی و چالش‌های جدی که خراسان رضوی از جمله در بحث حاشیه‌نشینی دارد، اقداماتی انجام دهیم. 
 
استاندار خراسان رضوی گفت: استانداران گذشته زحمات زیادی کشیدند، من می‌خواهم در بخشی کمک کرده و طرح‌های آن‌ها را تکمیل‌تر کنم و بخشی را نیز جدیدتر با همکاری همه ارکان حکومت انجام دهم. من بسیار امیدوار هستم.
 
وی عنوان کرد: انشاالله با همکاری مردم شریف، نجیب و مهمان‌نواز خراسان رضوی بتوانیم کار کنیم، مخصوصا رسانه‌ها که من به آن‌ها امید دارم که به عنوان یک رکن مهم در توسعه، کمک به پیشرفت و آبادانی و ایجاد اقتصاد مقاومتی، همراهی، انتقاد سازنده و تقویت کنند که ما بتوانیم نهاد خوب اقتصاد مقاومتی را در خراسان رضوی به وجود آوریم تا بتواند پایه اساسی برای ایجاد توسعه با بخش خصوصی و غیر دولتی باشد.
 
رزم‌حسینی با بیان اینکه بودجه‌های دولتی محدود است، تصریح کرد: اگر ما متکی به بودجه‌های دولتی باشیم، امور جاری استان می‌گذرد اما ما باید به سمتی برویم که بخش خصوصی را فعال کنیم. باید از نهادهای غیردولتی که منابعی دارند کمک بگیریم تا در جهت سیاست و الگوی اقتصاد مقاومتی با کمک همه اقداماتی را انجام دهیم.
 
استاندار خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا وجود برخی دیدگاه های‎ افراطی در مشهد را چالشی در روند مدیریتی خود در استان می‌دانید یا خیر، عنوان کرد: من اکنون نمی‌توانم قضاوت کنم، اجازه دهید من خدمتگزاری را شروع کنم. ما برای همه دست یاری داریم. من برای اقتصاد مقاومتی به استان می‌آیم و قصد دارم که منویات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی، رئیس‌جمهور و هیات وزیران را اجرا کنم و با کمک نهادهای حکومتی بتوانیم الگوی پایدار جامعی در حوزه اقتصاد مقاومتی هم در حوزه اقتصادی و هم فرهنگی داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: