• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-6384-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

افتتاح مدرسه طلا و جواهر در مشهد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: توسعه خوشه طلا و جواهر مشهد، ارزآوری خوبی را برای کشور فراهم خواهد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعود مهدی زاده در مراسم افتتاح  مدرسه طلا و جواهر در شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شرق کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدرسه طلا و جواهر از طرح‌های توسعه خوشه صنعتی طلا و جواهر است که در دومرحله گوهرشناسی و سنگ‌تراشی مشخص شده است.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این مدرسه که افتتاح کارگاه طراحی طلا و جواهر است، ظرفیت پذیرش 60 نفر در هر دوره آموزشی وجود دارد.

وی افزود: این مدرسه با کمک استادان برجسته و همراهی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در مدت 6 ماه  فنون روز مرتبط با طراحی طلا و جواهر از طریق پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها آموزش می‌دهد. در مرحله بعد افرادی که موفق به‌طراحی مصنوعات طلا و جواهر شدند می‌توانند دوره آموزشی جواهرشناسی و سنگ‌تراشی را نیز فراگرفته و مهارت‌های لازم را کسب کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان پس از گذراندن مراحل طراحی، گوهرشناسی و سنگ‌تراشی به‌طور کامل با جواهرسازی آشنا شده و قادر به‌ایجاد کسب و کار،حتی به صورت خانگی هستند.

مهدی‌زاده‌ بیان کرد: همچنین بازار فروش محصولات دانش‌آموختگان مدرسه طلا و جواهر مشهد، پیش‌بینی شده و در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

وی اضافه کرد: 80 درصد جواهرسازان و طلاسازان خراسان رضوی و ۲۰ درصد جواهرسازان کشور از روستای  «پیوه‌ژن» در خراسان رضوی هستند که این نام، جزو برندهای معتبر در این حوزه است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تصریح کرد: توسعه خوشه طلا و جواهر مشهد، ارزآوری خوبی را برای کشور فراهم خواهد کرد. همچنین برای حل مشکلات مالی طلاسازان و جواهرسازان، توافقاتی با یکی از بانک‌های استان انجام خواهد گرفت که به‌زودی نتیجه آن اعلام می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: