• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-6784-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی مجتمع مسکونی ۲۱۲۰ واحدی

«زندگی» در مشهد ساخته می‌شود

امروز عملیات اجرایی ساخت مجتمع مسکونی ۲۱۲۰ واحدی «زندگی» در منطقه رسالت مشهد با حضور امام جمعه مشهد، شهردار مشهد و  رضا  شیران‌خراسانی، نماینده مردم مشهد در مجلس و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد. 

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، رضا خواجه نائینی امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع مسکونی ۲۱۲۰ واحدی «زندگی» در منطقه رسالت مشهد اظهار کرد: کار اصلی معاونت اقتصادی شهرداری جذب سرمایه گذار و رونق بخشی به اقتصاد شهر است در این راستا در ۱۵ ماه گذشته ۱۰  قراداد جدید را امضا کردیم.

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌‌هایی که مدیریت شهری اعلام کرده کیفیت بخشی و رونق بخشی به حاشیه‌شهر و مناطق کم برخوردار است، آقای  کلایی قول ساخت ۵۰۰۰ واحد را در این دوره  از ما گرفتند، امیدواریم بتوانیم قراردادها را ببندیم و حتی بیشتر از قوای که دادیم عمل کنیم.

معاون اقتصادی شهردار مشهد خاطر نشان کرد: از شورای اول تا ابتدای شورای پنجم قرارداد ساخت ۴۰۰۰ واحد بسته شده که از این تعداد ۲۵۰۰ واحد به بهره‌برداری رسیده و ۱۵۰۰ واحد دیگر در یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. بخشی از این واحدها پروژه ۱۳۱۲ واحدی یاس است که در منطقه طوس قرار دارد و تا انتهای سال به بهره برداری می‌شود.

وی یادآور شد: از ابتدای شورای پنجم تا الان ۲۵۰۰ واحد را قراداد بستیم. این پروژه‌ها شامل پروژه علوی  و زندگی است. عملیات ساخت پروژه علوی آغاز شده و پروژه زندگی  که ۲۱۲۰ واحد است و امروز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

خواجه نائینی درخصوص اهداف ساخت پروژه‌های مسکونی تصریح کرد:  اولین هدف این است که الگوی ساخت و ایمن سازی را در این مناطق ترویج دهیم. سرانه‌های خدماتی  توسط شهرداری و بقیه نهادها در این مناطق با سرعت خوبی پیش نمی‌رود اما هنگامی که چنین پروژه‌های ایجاد می‌شوند سرانه آموزشی، بهداشتی و... تامین می‌شود و توسعه و کیفیت بخشی خوبی در منطقه صورت می‌گیرد.

معاون اقتصادی شهردار مشهد عنوان کرد: اعلام کردیم که آمادگی داریم در حاشیه شهر هرجا ما زمین داریم زمین و پروانه را آنقدر تخفیف بدهیم که برای سرمایه گذار اقتصادی شود. سایر نهادها هم اگر زمین دارند تخفیف دهند. ما هم پروانه را تخفیف خواهیم داد که تعداد واحد خوبی در این دوره ساخته شود.

وی افزود: قرارداد پروژه زندگی یک ماه پیش ابلاغ شده و با سرعت خوبی هم پیش رفته است.  قراداد ما ۵ ساله است اما قول ۳ ساله را به ما دادند که امیدواریم محقق شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: