• جمعه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-4188-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

عاقبت بی‌توجهی به هشدارهای رییس هیات کشتی خراسان رضوی

فدراسیون بی‌رییس، میزبانی را پراند

در شرایطی که فدراسیون کشتی ایران گمان می‌کرد تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان کشورمان در رقابت‌های جهانی غایب خواهدبود، اتحادیه جهانی کشتی از ایران برای حضور این رقابت‌ها دعوت کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، چند هفته قبل با انصراف ایران از میزبانی جام جهانی کشتی بزرگسالان جهان در سال ۲۰۱۹، روسیه به عنوان میزبان مسابقات معرفی شد. این مهم در حالی رقم خورد که پیش از این قرار بود در صورت میزبانی ایران، مشهد به عنوان میزبان رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد معرفی شود. 

در ابتدا بنی‌تمیم، سرپرست فدراسیون کشتی کشورمان و دودانگه، اعلام کردند با توجه به اینکه با قوانین جدیدی که کمیسیون فنی اتحادیه جهانی وضع کرده، تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ حضور نخواهدداشت، تصمیم گرفتیم از میزبانی این رقابت‌ها کناره‌گیری کنیم.

در همان روز نخست، شاهد بودیم که مسعود ریاضی، رییس هیات کشتی خراسان رضوی بارها در مصاحبه‌های خود تاکید کرد انصراف از میزبانی در چنین شرایطی اشتباه محض بوده و تصمیمات کمیسیون فنی اتحادیه، ضمانت اجرایی ندارد و صرفا پیشنهاد است، اما متاسفانه این تصمیم در نهایت از سوی فدراسیون کشتی کشورمان گرفته‌شد و ایران از میزبانی انصراف داد.

حالا اما از فدراسیون کشتی خبر می‌رسد که اتحادیه جهانی از تیم ملی کشتی آزاد کشورمان دعوت کرده تا در رقابت‌ها حضور داشته‌باشد! در چنین شرایطی بود که مشخص شد دغدغه‌های ریاضی درست بوده و فدراسیون می‌توانست با اتخاذ یک تصمیم منطقی‌تر و کارشناسی‌تر، این فرصت را از کشتی ایران و به ویژه مشهد و خراسان دریغ نکند.

هرچند فدراسیون کشتی ایران و بنی‌تمیم، سرپرست فدراسیون اعلام کردند که نسبت به این موضوع واکنش تندي نشان داده اند كه چرا در جلسه كميسيون فني گفته شده ايران حق حضور در جام آتي را ندارد اما رياضي عليرغم آن عصبانيتي كه در روزهاي قبل نشان مي داد چاره را در مكاتبه ي تند با اتحاديه نمي داند.

مسعود ریاضی، رییس هیات کشتی خراسان رضوی در صحبتی کوتاه با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در این خصوص اظهار کرد: از واکنش خوب فدراسیون کشتی ممنونیم اما بعید به نظر می‌رسد که بتوانیم با اعتراضاتی اینچنینی، تاثیری در تصمیم اتحادیه جهانی داشته‌باشیم.

وی افزود: هرچند از واکنش فدراسیون خوشحالیم اما اتحادیه جهانی پاسخ اعتراض را خیلی صریح و ساده خواهدداد، زیرا تصمیمات کمیسیون فنی به منزله قانون نیست و صرفا پیشنهادی است که در نهایت باید توسط هیات‌رییسه اتحادیه جهانی کشتی به تصویب برسد. لازم ست كه مكاتبات فدراسيون اندكي فروتنانه تر باشد.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد خیلی راحت فرصتی مناسب برای میزبانی از مسابقات جام جهانی کشتی، با اشتباه محض سرپرست فدراسیون کشتی کشورمان از بین رفت و مشخص نیست کدامیک از مسئولان فدراسیون باید پاسخگوی شور نابودشده جوانان خراسانی علاقه‌مند به کشتی باشند؟

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: