• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-6185-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

بنیادی در گفت‌وگو با ایسنا:

نگرانی وزیر بهداشت بیشتر درحوزه تخصیص اعتبارات بود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: نگرانی که وزیر بهداشت داشتند بیشتر در حوزه تخصیص اعتبارات بوده است.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به استعفای وزیر بهداشت، اظهار کرد: به عقیده من یکی از وزارتخانه‌هایی که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به خوبی مورد حمایت قرار گرفته، وزارت بهداشت است.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه طرح تحول سلامت تدوین شده بود و مورد تایید مقام معظم رهبری و دولت نیز واقع گردید، این طرح مربوط به کل مجموعه دولت بوده و برای این دولت‌های مذکور به عنوان برند بوده است.
 
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق گزارشاتی که در کمیسیون بهداشت و درمان به ما رسیده تا جایی که سازمان برنامه و بودجه توانسته بود در تخصیص اعتبارات عدد بالایی را لحاظ کرده بود.
 
بنیادی خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته بنا بر اظهارات دوستان در این وزارت‌خانه از تخصیص اعتبارات راضی بودند. با کاهش درآمد نفتی و فشارهای اقتصادی که بر کشور وارد شده است، قاعدتا بخشی از این موارد متوجه بخش سلامت خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت در این زمینه معتقد بود که باید اولویت‌بندی لحاظ شود و اولویت به بخش سلامت داده شود، تاکید کرد: صحبت ایشان کاملا متین بوده و بر این امر نیز توافق نظر بوده، اما بودجه همه دستگاه‌ها بر اساس اولویت‌های موجود مطرح شده است.
 
بنیادی با بیان اینکه در مجموع اعتبارات برای وزارت بهداشت حدود 10 درصد افزایش داشته‌ایم، تاکید کرد: نگرانی که وزیر بهداشت در این زمینه داشتند بیشتر در حوزه تخصیص اعتبار بوده، زیرا بالاخره بودجه پیش‌بینی شده و تخصیص آن موضوعات کاملا جدایی هستند.
 
وی اضافه کرد: شاید این اضطراب وجود داشت که در سال آینده با توجه به کاهش درآمدهای کلی کشور، تخصیص اعتبارات مانند سال گذشته به صورت 100 درصد محقق نشود و در سال آینده وزارت بهداشت را با مشکلات درگیر کند.
 
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نگرانی وزیر بهداشت بیشتر با محور تحقق این بودجه‌ها بود و به نظر من بر اصل مطلب آقای قاضی‌زاده بحثی نداشتند.
 
بنیادی با بیان اینکه در بخش وزرات بهداشت از لحاظ نیروهای انسانی باتوجه به تاسیس بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جدید دچار کمبود است، تصریح کرد: در این بخش حدود 10 هزار نفر از این افراد که مشغول به کار هستند به صورت پرداخت دستمزد روند پرداختی آن‌ها طی می‌شود و این امر از طریق درآمد اختصاصی وزارت‌خانه بوده که بار سنگینی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان برنامه و بودجه در اولویت‌بندی‌های خود در بین تمام وزارت‌خانه‌های دیگر حوزه سلامت را باز هم در راس قرار داده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: