• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9710-4791-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

معاون دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی:

بخش زیادی از تامین مالی داخلی برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان، تسهیلات بانکی است

معاون دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: بخش زیادی از تامین مالی داخلی برای پروژه‌های سرمایه گذاری استان، تسهیلات بانکی است و متاسفانه از سایر روش‌های تامین مالی در استان کمتر بهره مند بودیم که این آسیب پذیری زیادی دارد و باید سایر روش‌ها را در استان تقویت کنیم که در این راستا اقدامات .مناسبی در حال انجام می باشد 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مرتضی اشرفی در سمینار سرمایه‌گذاری شهر مشهد که در پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی برگزار شد، عنوان کرد: تسهیلات مشاغل خانگی، تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر، تبصره 16 قانون بودجه، منابع صندوق کارآفرینی امید، تفاهم نامه‌های موردی با برخی از بانک‌های استان از محل منابع داخلی آنها و ... از اهم منابع تامین مالی داخلی استان محسوب می شود که اطلاعات بیشتر در این خصوص از طریق 
دستگاه‌های اجرایی ذی مدخل اطلاع رسانی شده است. 

وی فضای سرمایه گذاری خارجی در استان را، با توجه به شرایط ایجاد شده بعد از برجام و شرایط حاکم بر کشور مثبت ارزیابی کرد و  جایگاه استان در جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور در سال 96 به لحاظ تعداد طرح با 33 طرح را اول و به لحاظ حجم سرمایه گذاری با 580 میلیون دلار جایگاه ششم در کشور عنوان کرد. همچنین از لحاظ کشورهای سرمایه گذار از سال 1392 تا کنون، بیش از 70 درصد سرمایه گذاری مربوط به کشور افغانستان و مابقی را 15 کشور آسیایی و اروپایی سرمایه گذاری نموده اند که از این لحاظ اسیب پذیر هستیم و باید به دنبال کشور‌های جدید سرمایه گذاری باشیم که در این زمینه اقدامات مناسبی انجام و در دست انجام می باشد. 

وی خاطر نشان کرد: تدوین سند توسعه سرمایه گذاری و اولویت‌های استان در بخش های مختلف و تهیه بسته‌های کامل سرمایه گذاری به منظور ارائه به هیأت های خارجی در استان در دست اقدام می‌باشد. 

اشرفی افزود: در تصمیم گیری‌ها و سرمایه گذاری‌های جدید داخلی و خارجی باید به اصول علمی احترام و به اسناد بالادستی تدوین شده مراجعه  شود. در برخی از شهرستان‌ها توسعه فولاد صورت گرفته که متاسفانه با عامل محدودیت منبع آب مواجه و مشکلاتی به وجود آمده است. در این زمینه اگر اسناد بالادستی مثل سند توسعه و سند آمایش و سایر اسناد مشکل دارد باید در صدد برطرف نمودن آن باشیم و تصمیم گیری‌ها بر اساس آن اسناد صورت گیرد.

معاون دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی، تصریح کرد: از دستگاه‌های اجرایی خواسته‌ایم قوانینی که مخل سرمایه گذاری هستند را شناسایی و از طریق شوراها و کمیته های مختلف با مراجع ذیصلاح ملی جهت حذف، اصلاح و یا تصویب قانون جدید منعکس کرده و در برخی موارد نتایج مطلوبی در این زمینه حاصل شده است. 

وی خطاب به نمایندگان بخش خصوصی حاضر در جلسه، گفت: تقاضا می‌شود قوانینی که مخل پیشرفت توسعه هستند را شناسایی کرده و پیشنهادات اصلاح، حذف و بازنگری به مراجع ملی منعکس شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: