• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-4788-5
  • خبرنگار : 15291
  • منبع خبر : ----

چرمچی: برای بخش پرش با اسب نیاز به حامی قدرتمندی داریم

دبیر هیئت سوارکاری خراسان رضوی گفت: استان با کمبود اسپانسر در بخش اسب‌های پرش مواجه است.

رامین چرمچی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص کمبودهای موجود در بخش پرش با اسب استان اظهار کرد: در ورزش قهرمانی پرش با اسب هرچه قدر ارتفاع موانع بیشتر باشد، سوارکاران نیاز به اسب‌های باکیفیت‌تری دارند. یکی از مشکلات سوارکاران خراسانی در استان ، کمبود اسب مناسب با این شرایط است. اسبی که بتواند از روی موانع با ارتفاع بالا عبور کند در استان بسیار کم است و تهیه این اسب‌ها نیازمند پرداخت هزینه بسیار گزاف است. 

وی ادامه داد: اسب‎‌های ایرانی توان و ظرفیت کمی برای پرش از این موانع دارند و بیشتر برای مسابقاتی مثل پرش اسب‌های ایرانی مناسب هستند، تهیه چنین اسب‌هایی برای سوارکاران استان مشکل است. در تهران شاهد استفاده سوارکاران از اسب‌های با توان بالاتر هستیم که خودبه‌خود هزینه بیشتری هم می‌طلبند. ارتفاع موانع در مسابقات قهرمانی کشور مطابق با مسابقات آسیایی هست.

دبیر هیئت سوارکاری استان خراسان رضوی عنوان کرد: در حال حاضر، اسپانسر و حامی اصلی سوارکاری استان، رئیس هیئت سوارکاری است.برای افرادی که برای اسپانسرینگ اعلام آمادگی می‌کنند، فرش قرمز پهن می‌کنیم تا بتوانیم همکاری داشته باشیم اما تاکنون حامی قرص و محکمی در این بخش اعلام آمادگی نکرده‌است.

چرمچی گفت: حامیان مالی در بخش‌های دیگر مثل بدنه سوارکاری مشغول فعالیت هستند اما در خصوص خود اسب، اسپانسری به آن صورت نداریم، چرا که قیمت اسب‌های مناسب برای مسابقات حدود 1 یا 2 میلیارد تومان است و هر کسی نمی‌تواند در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده و حامی آن شود.

وی در خصوص باشگاه‌های سوارکاری و محل تمرین سوارکاران در مشهد و استان خراسان توضیح داد: سوارکاران در باشگاه‌های سوارکاری سطح شهر که به عنوان بازوان هیئت مشغول فعالیت هستند، می‌توانند به تمرین بپردازند. در این باشگاه‌ها پرورش استعدادها و آموزش اسب‌ها صورت می‌گیرد. در حال حاضر 5 باشگاه در مشهد و چندین مرکز پرورش اسب و سوارکاری در سطح استان فعالیت دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: