• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-8486-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

توسعه روابط علمی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه‌های عراق

هیات بلند پایه از دانشگاه‌های العمید و الکفیر منتسب به عتبه مقدس عباسیه عراق به منظور توسعه روابط علمی و آموزشی در حوزه پزشکی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد دیدار و از بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل خواجوی راد، مدیر تحصیلات تکمیلی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز در نشست مشترک با مسئولان دانشگاه‌های العمید و الکفیر عراق که در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با اعلام اینکه 10 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال تحصیل هستند، تصریح کرد: ما در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیش از 190 رشته در مقاطع مختلف علوم پزشکی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، تخصص بالینی، فوق تخصص، فلوشیبی و ... پذیرش دانشجو داریم.

 وی ادامه داد: در دوسال اخیر حرکت خوبی  با حمایت وزارت بهداشت آغاز شده است و ما موفق شدیم مجوز پذیرش دانشجویان غیرایرانی در همه مقاطع را به صورت مستقل اخذ کنیم.

مدیر تحصیلات تکمیلی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه دانشجویان کشور عراق استقبال خوبی از تحصیل در رشته‌های دانشگاه‌‎های ایران و ‌مشهد دارند، تصریح کرد: ما این آمادگی را داریم در حیطه‌های مختلفی که دانشگاه های عراق نیاز دارند نظیر تدریس مشترک اساتید، اجرای پایان نامه مشترک، تربیت دانشجو و....برنامه اجرا کنیم.

خواجوی راد عنوان کرد: آیین‎‌نامه های مختلفی برای همکاری اعضای هیات علمی ما با دانشگاه‌های خارج کشور وجود دارد، لذا ما می توانیم ارتباطی مشترک میان اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اساتید دانشگاه‌های عراق برقرار  کنیم .

وی خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان کشور برادر و همسایه عراق هر اقدامی که برای کمک و توسعه به دانشگاه‌های آن لازم باشد، انجام می دهیم.

جاسم مرزوم، رییس دانشگاه العمید در کربلا با اشاره به اینکه ما در عراق نیازمند ارتقای سطح کیفی و کمی دانشگاه‌های پزشکی خود هستیم، تصریح کرد:  در همین راستا ما به دنبال توسعه روابط علمی و آموزشی و انعقاد تفاهم نامه  در حوزه پزشکی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستیم.

وی ادامه داد: ما امیدواریم بتوانیم با دانشگاه‎‌ علوم پزشکی مشهد، پذیرش مشترک دانشجو، برگزاری همایش ها و کارگاه‌های مشترک  و تبادل استاد داشته باشیم و هرچه سریعتر وارد فاز اجرایی تفاهم نامه شویم.

رییس دانشگاه العمید در کربلا با بیان اینکه مردم عراق و ایران  با یکدیگر برادر هستند، تاکید کرد: مردم عراق به پزشکان ایرانی بسیار اعتماد دارند و هرساله تعداد بسیاری از آنان به این پزشکان مراجعه می‌کنند. 

جاسم مرزوم یادآور شد: دانشگاه العمید دارای رشته‌های پزشک عمومی، دندان ‌پزشکی و پرستاری است و سال آینده رشته داروسازی را نیز راه اندازی خواهیم کرد.

 در پایان این نشست مقرر شد طی آینده نزدیک تفاهم نامه‌ای میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه‌های العمید و الکفیر عراق به منظور توسعه روابط علمی و آموزشی در حوزه پزشکی منعقد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: