• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-6890-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

مدیر کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای خراسان رضوی:

حدود هزار آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای فعال در خراسان رضوی دایر است

مدیر کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه در این استان کارگاه‌های مراکز دولتی موفق به توانمندسازی 52 هزار و 277 نفر شده‌اند و هم‌اکنون 998 آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای فعال در این استان دایر است.

به گزارش ایسنا– منطقه خراسان، افشین رحیمی گل‌خندان در مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز فنی‌و‌حرفه‌ای تایباد که 16 دی‌ماه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای امسال 52 آموزشگاه جدید فعالیت خود را در این استان آغاز کرده و برای 167 نفر شغل ایجاد شده است.

وی افزود: این سازمان در نظر دارد با شناسایی استعدادهای مهارتی در افراد به وسیله آموزش به ارتقای آن کمک کند و اشتغال پایدار را فراهم نماید.

مدیر کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای خراسان رضوی بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات موثر این نهاد، ارائه آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای به زندانیان است که بیشترین اشتغال را ایجاد کرده و همین امر سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش آمار برگشت به جرم افراد در این استان شده است.

وی ادامه داد: کار کردن زندانیان در زمان حبس در کارگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای زندان و ورود آنان به بازار کار پس از ترخیص، باعث می‌شود آنان دیگر سراغ جرم نروند که این مسئله به لحاظ اجتماعی و امنیتی بسیار حائز اهمیت است.

رحیمی گل‌خندان گفت: هم‌اکنون موضوع مهارت‌آموزی در 12 زندان استان فعال است و از ابتدای امسال حدود 500 هزارنفر ساعت آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته‌اند.

در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان تایباد گفت: مهارت‌آموزی یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها برای کسب اشتغال پایدار به‌شمار می‌رود اگر این مهم انجام شود، کمک بزرگی در این حوزه خواهد شد.

حسین شرافتی‌راد افزود: شناسایی افراد با مهارت‌های مختلف و ایجاد بسترهای مناسب برای پرورش آن به ویژه در مناطق مرزی از اولویت‌های دولت است که می‌توان با وجود پتانسیل‌ها، اقدامات مفیدی در این زمینه انجام داد.

 وی اظهار کرد: بیکاری جوانان مشکل اصلی جامعه به ‌حساب می‌آید و دلیل آن نیز نداشتن مهارت است و باید جوانان را به سمت مهارت‌آموزی سوق داد تا به این وسیله مشکل اعظمی در حوزه بیکاری مرتفع شود؛ امروز بیشتر جوانان به سمت مدرک‌گرایی رفته‌اند و این عاملی برای افزایش بیکاری در جامعه است.

نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: برای این شهرستان مرزی 1520 نفر سهمیه اشتغال پایدار تعریف شده که تا اکنون 1700 نفر محقق شده است.

در پایان این مراسم از مرتضی ثابت قدردانی شد و طی حکمی نیک‌محمدی به سمت ریاست مرکز فنی‌وحرفه‌ای شهرستان تایباد منصوب گردید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: