• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-8687-5
  • خبرنگار : 15285
  • منبع خبر : ----

بازیگر «خدای جنگ»:
فضای تمرین تئاتر ما وضعیت خوبی ندارد

بازیگر تئاتر «خدای جنگ» گفت: فضای تمرین تئاتر«خدای جنگ» وضعیت مناسبی ندارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعود نیکزاد در نشست خبری تئاتر«خدای جنگ» که در ساختمان شهرآرا برگزار شد، در خصوص این نمایش اظهار کرد: این کار، عملی بسیار سخت است و با وجود گروهی بزرگ، فضاهای تمرینی ما بسیار در وضعیت بدی قرار دارد و این مسئله آسیب بسیار بزرگی به این اثر می‌زند. این تئاتر فضاهای فیزیکال بسیار زیبا، خوب و چشم‌نوازی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به نگاه جدید کارگردان، این تئاتر رویکرد اجتماعی بسیار خوبی دارد و این‌گونه نیست که صرفا روم باستان را به تصویر کشیده باشد در حقیقت رویکرد اجتماعی زیبایی که به واسطه تماشاچی به نمایش خود اضافه کرده طوری است که مخاطب امروز می‌تواند نتیجه‌ای را که باید بگیرد را اخذ کند.

بازیگر تئاتر «خدای جنگ» عنوان کرد: قرار گرفتن بازیگرانی از نسل‌های مختلف و تنظیم این افراد بدون آن‌که در صحنه خودنمایی و تضادی به وجود آید، کاری است که امین رضایی اردانی، کارگردان و نویسنده تئاتر، به خوبی توانسته از عهده‌اش برآید.

نیکزاد در خصوص چالش‌های این تئاتر اضافه کرد: در حقیقت همیشه باید در تمرین تئاترها چالش وجود داشته باشد چرا که بدون آن کار جدیدی انجام نشده است و من سعی می‌کنم نمایش‌هایی را انتخاب کنم که می‌دانم دچار چالش خواهم شد.

وی در خصوص بخش موزیکال و فیزیکال تئاتر، خاطر نشان کرد: از زمانی که بخش موزیکال تئاتر راه افتاد به این فکر افتادیم که نت یاد بگیریم چون ممکن است لازم شود تا روی صحنه بخوانیم، همچنین برخی از بازیگران فراموش کرده‌اند که بدن نیز وجود دارد و می‌توان با آن اجرا داشت.

بازیگر تئاتر «خدای جنگ» متذکر شد: بخش اعظم فعالیت‌های فیزیکال مربوط به گروهی است که امین رضایی اردانی رهبری آن‌را به عهده دارد و متعلق به اوست که تقریبا تیم بازیگران اصلی از فرآیند فیزیکال جدا هستند و گروهی هستند که او سعی دارد به صورت ساختاری همیشه در اختیار داشته باشد، بسیاری از حرفه‌ای‌های دنیا چنین گروهی را دارند و بر اساس ایده‌های کارگردان در کنار بازیگران دیگر، کار خود را اجرا می‌کنند.

نیکزاد درباره فضای چالش برانگیز تئاتر«خدای جنگ»، تصریح کرد: تطبیق دنیای روم باستان با فضای امروز و ارتباطی که با مخاطب دارد، چالش برانگیز است و ذهنیات کارگردان در بروز دادن آن نیز چالش‌های خود را دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: