• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-5088-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

شکوهی: فتاحی باید برای گرفتن حق ورزش استان، لابی کند

عضو هیات رییسه هیات کنگ‌فو و ورزش‌های رزمی خراسان رضوی می‌گوید: فرزاد فتاحی به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی باید به هر شکلی شده حق ورزش استان را وصول کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قربان اعظمی در نشست خبری هیات کونگ‌فو و ورزش‌های رزمی خراسان رضوی که در سالن جلسات اداره کل ورزش‌و‌جوانان خراسان رضوی برگزار شد، در رابطه با درآمدزایی این هیات اظهار کرد: درآمدزایی هیات استان از طریق مسابقات استانی، برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری درجه سه و برگزاری آزمون و کارگاه‌های مختلف آموزشی تامین می‌شود. با وجود اینکه تعداد زیادی از هنرجویان حاضر در مسابقات استانی تحت نظر هیات هستند، نمی‌توان روی درآمدزایی از این بخش حساب باز کرد. نهایتا شاید درآمد حاصل از مسابقات استانی دو تا سه میلیون تومان باشد.

وی در خصوص عملکرد هیات هیات کونگ‌فو و ورزش‌های رزمی خراسان رضوی در سال جاری خاطرنشان کرد: در سال 97 با توجه به وضعیت فعلی هیات از نظر مالی عملکرد نسبتا خوبی داشته‌ایم و در تمام برنامه‌های تقویم فدراسیون حضور داشته‌ایم.

رییس کونگ‌فو و ورزش‌های رزمی خراسان رضوی در خصوص باشگاه‌ها، ورزشکاران و داوران فعال این رشته ورزشی در خراسان عنوان کرد: براساس آماری که از هیات پزشکی ورزشی استان به دست‌مان رسیده، حداقل 100 تا 150 باشگاه فعال داریم. 400 تا 500 مربی با مدرک‌های درجه یک، دو و سه و 30 تا 40داور در جه یک خراسانی داریم.

اعظمی در رابطه با شهرستان‌های فعال در خراسان رضوی یادآور شد: تقریبا 15 شهرستان فعال داریم. شهرستان‌هایی از قبیل جغتای، سرخس، کاشمر، نیشابور، قوچان، تربت جام و ... جزو فعالان محسوب می‌شوند. شهرستان تربت جام سال گذشته میزبان مسابقات کشوری بانوان بود.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط هیات کونگ‌فو و ورزش‌های رزمی خراسان رضوی در رابطه با همگانی کردن این رشته ورزشی عنوان کرد: در حاشیه شهر مشهد به خصوص محدوده جاده سیمان و همت‌آباد کلاس‌های آموزشی زیادی برگزار کردیم. مناطق پایین شهر استعدادهای فراوانی دارد که وظیفه هیات، رسیدگی و جذب استعدادهای برتر این دسته از مناطق شهر است.

رییس کنگ‌فو و ورزش‌های رزمی خراسان رضوی در خصوص ملی پوشان خراسانی تصریح کرد: در بخش بانوان فقط سه وزن و در بخش آقایان تیم ملی تنها 5 وزن اعلام شده که رقابت در سطح کشور را بسیار سخت می‌کند. در حال حاضر دو نفر از بازیکنان‌مان به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند که باید بهمن ماه در این اردو حاضر شوند.

علی شکوهی، عضو هیات رییسه هیات کنگ‌فو و ورزش‌های رزمی خراسان رضوی در حاشیه این نشست در خصوص مشکلات این هیات خاطرنشان کرد: با وجود وضعیت اقتصادی کشور، شرکتی مایل نیست به هیات‌های ورزشی کمک کند. شهرداری و شورای شهر مشهد به دلایل سیاسی به فوتبال و والیبال کمک می‌کنند، بدون اینکه ذره‌ای از این خرج‌ها بازگشتی داشته‌باشد. هیچ‌وقت به هیات‌هایی همچون کونگ‌فو و کاراته کمک نمی‌کنند و از ورزش‌های حمایت می‌کنند که در جامعه بازخورد داشته باشد.

وی افزود: مشکلات هیات باید از ریشه‌ حل شود. اگر بخواهیم کاسه گدایی دست‌مان بگیریم و از هرجایی یک میلیون کمک جمع کنیم، کار جلو نمی‌رود. باید کاری کنیم که هیات درآمدزا باشد. کوروش صبوریان، مدیر کل سابق اداره ورزش‌و‌جوانان خراسان رضوی جهت پیگیر امور ورزشی هیات‌ها دائما در استانداری بود، اما طی صحبتی که با قربان مبرزایی، سرپرست سابق استانداری خراسان رضوی داشتم، متوجه شدم فتاحی، مدیر کل ورزش و جوانان استان، در ماه گذشته شاید دو بار هم به استانداری نرفته است. فتاحی حضور چشمگیری در استانداری تاکنون نداشته و زد و بندی که به نفع ورزش استان باشد، ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: