• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9710-5591-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

نقش رسانه‌ها در شتابدهی به مطالبات صنعت گردشگری

رئیس هیات مدیره راهنمایان گردشگری گفت: اصحاب رسانه از نظر رسالت و وظیفه‌ انطباق زیادی با راهنمایان گردشگری دارند. 

اویس کیانی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان گفت: رسانه‌ها در حوزه سمعی بصری این وظیفه را بر دوش دارند و باید رسانه و راهنمای گردشگری قدری به هم نزدیک شوند و هماهنگ باشند تا بتوان مطالبات گردشگری را به سمت و سویی برد که اصولی باشد.

وی ادامه داد: راهنما است که در گود میدان قرار دارد و مشکلات را می‌بیند و رسانه‌ها می‌توانند روایت این اتفاقات را از نگاه راهنما بگیرند و نگاه کنند تا به جامعه بیرون منتقل کنند که این خود با شتابدهی  برای فرهنگ سازی و رفتار درست می‌تواند مفید باشد با توجه به اینکه وقتی اطلاعات دست اول را از راهنمایان گردشگری تهیه می‌کنند طبیعتا تحلیل خبری و اطلاع رسانی سریعتری را خواهند داشت.

رئیس هیات مدیره راهنمایان گردشگری یادآور شد: مسائلی که توسط رسانه‌ها پر رنگ می‌شود سبب خواهد شد  دولت مطالبات صنعت گردشگری را برطرف کند.

کیانی عنوان کرد: رسانه‌ها در حوزه جذب گردشگر می‌توانند آگاه‌تر عمل کنند و پیشتاز باشند چون اطلاعات دست اول را دارند و می‌توانند با کمک فعالان گردشگری فضای بازاریابی گردشگری و مخاطب را تشخیص دهند و بر اساس نیاز مخاطب تولید محتوای هدفمند داشته باشند با توجه به اینکه تولید محتوا هدفمند می‌تواند بسیار اساسی در انتخاب مقصد باشد.

وی خاطر نشان کرد: در دنیا فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری به نام WFTGA داریم که ۳۶ سال سابقه فعالیت دارد و مقر آن ژنو بوده که در حال حاضر ۱۰۰ فدراسیون کشوری راهنمایان گردشگری عضو این فدراسیون بوده که ۲۰۰هزار راهنمای گردشگری عضو آن هستند و هر دو سال انتخابات دارد تاراهنمایان سراسر دنیا را رصد کند.

رئیس هیات مدیره راهنمایان گردشگری بیان کرد: کانون راهنمایان گردشگری کشور در هر سال سه رویداد ثابت دارد، یک رویداد نیمه اول سال اتفاق می‌افتد و دو رویداد در نیمه دوم سال همچنین دو نشست روسا و راهنمایان را  یا به میزبانی یک استان و یا تهران برگزار می‌کنیم. 

کیانی افزود: یک رویداد نیز به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری مصادف با ۲۱فوریه هر سال در تقویم میلادی که در تقویم شمسی مصادف می‌شود با دوم یا سوم اسفند و به میزبانی یک استان همه راهنمایان گردشگری سراسر کشور ۴۰۰الی ۷۰۰ نفر جمع می‌شویم و مسائلی را طبق برنامه رقم می‌زنیم.

وی  با اشاره به برگزاری  نشست در خراسان رضوی بیان کرد: در خراسان رضوی به مناسبت نشست روسا راهنمایان گردشگری که دومین نشستمان بود و از۱۷ الی ۲۱آذرماه برگزار شد و خراسان رضوی به این رویداد رنگ و لعابی  داد که  از جهت مشارکت حامیان دولتی و خصوصی از جهت حضور خاضعانه و جذاب مسئولان در همه روزها بسیار رونق  گرفت و این نکات قوت و برجسته نشست بود، اهمیتی که همه ارگان‌ها به این موضوع دادند و سعی کردند از این فرصت به نحو خوب برای استان استفاده کنند با توزیع درست برنامه در استان بر اساس اقتضای زمانی که بود قابل تحسین و ارزنده است.

رئیس هیات مدیره راهنمایان گردشگری افزود : دقت راهنمایان گردشگری استان و پوشش خبری و همراهی رسانه و تعامل و  همکاری در این نشست با ارزش بود و امیدوارم این نشست‌ها به سمت خروجی‌های خوب برود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: