• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-9114-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد:

نمایشگاه امسال فراتر از انتظار بود

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: چند سالی بود که در حوزه نمایشگاه شهر هوشمند و حتی نمایشگاه کامپیوتر ایران‌کام دچار رکود هم از جنبه کمی و هم کیفی شده بودیم.
 
محمدجواد رجائیان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان در حاشیه اختتامیه هشتمین نمایشگاه تخصصی مشهد شهر هوشمند گفت: نمایشگاه امسال فراتر از انتظار ما برگزار شد، چند سالی بود که در حوزه نمایشگاه شهر هوشمند و حتی نمایشگاه کامپیوتر ایران‌کام دچار رکود هم از جنبه کمی و هم کیفی شده بودیم و کاهش تعداد بازدیدکنندگان شرکت‌کنندگان را  داشتیم.
 
وی افزود: اتفاقی که در امسال افتاد و تفکیکی که نمایشگاه قائل شد که در سال فردوسی نمایشگاه شهر هوشمند برگزار شد و سالن‌های دیگر ایران‌کام و خدمات ایمنی، توانستیم یک کار حرفه‌ای انجام بدهیم و تمام شرکت‌هایی که هم در سطح کشور در بحث هوشمندسازی مطرح هستند را در این سالن داشتیم، درکنارشان هم استارتاپ‌های نوپا که باعث شورونشاط در محیط نمایشگاه می‌شوند را دیدیم.
 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به اینکه «تعداد بازدیدکننده عام و متخصص در نمایشگاه زیاد داشتیم»، بیان کرد: باتوجه به رویدادهای جانبی که شهرداری برگزار کرد، از تمام شهرهای کشور، مدیران شهری، فاوا و اعضای شورای شهر در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.
 
رجائیان عنوان کرد: تقریبا تمام کارگاه‌های ما طبق برنامه‌ای که داشتیم برگزار شد و اکثر کارگاه‌ها به حد مطلوبی که برای برگزاری لازم است رسید و دو یا سه تا از کارگاه‌ها بیش از ظرفیت درخواست داشتیم که نتوانستیم در خدمت درخواست‌کنندگان باشیم. به دلیل فشردگی برنامه‌ها دو تا از کارگاه‌ها برگزار نشد و ثبت‌نام شرکت‌کنندگان را به آن‌ها عودت کردیم.
 
وی ادامه داد: به صورت کلی یکی از کارکردهای اصلی نمایشگاه، محلی برای شبکه‌سازی است و متخصصین را به شرکت‌ها و صاحبان ایده را به کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند و یا نیازی به یک محصول نوآورانه دارند که کسی برای آن‌ها ایجاد کند وصل می‌کند.
 
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: با توجه به اینکه ما نمایشگاه تخصصی برگزار کردیم، استقبال شهروندان و بازدیدکننده غیرتخصصی به گونه‌ای بوده که در بعضی اوقات ما ترافیک شدیدی را در اطراف نمایشگاه داشتیم و ازدحام مردم کاملا بیان‌گر این بود که استقبال مردم نسبت به دوره‌های قبل بسیار بیشتر بوده‌است.
  
رجائیان خاطرنشان کرد: به نظر بنده در این بخش نمایشگاه موفق بوده، اما این شاخص‌ها کیفی است و نمی‌توان گفت نمره مشخص چیست. به نسبت فضای حاکم بر جامعه که در حوزه IT رکود داریم، فضای خوبی در نمایشگاه به وجود آمد. امیدواریم این حرکتی که شروع شده در طول سال تداوم داشته باشد و تنها محدود به نمایشگاه نباشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: