• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-8886-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

نخستین بخش علوم اعصاب بالینی کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد

در راستای ارائه خدمات نوین درمانی به بیماران، نخستین بخش علوم اعصاب بالینی کشور در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امام رضا(ع) شماره دو از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر علی شعیبی، عضو هیات علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه افتتاح این بخش اظهار کرد: این بخش در راستای تحقق اهداف ماموریت ویژه کلان منطقه ۹ مبنی بر توسعه و تعالی علوم اعصاب و با همکاری گروه های مختلف داخلی اعصاب، روانپزشکی، اعصاب کودکان، جراحی اعصاب، رادیولوژی، پاتولوژی و ژنتیک در قالب ۱۶ بخش بستری، ۹ تخت ICU  و دو اتاق عمل افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه در راستای اهداف توسعه و تعالی علوم اعصاب، دپارتمان علوم اعصاب در دانشکده پزشکی راه اندازی شده است خاطر نشان کرد: در مرحله دوم توسعه این برنامه در حوزه بالین و ارائه خدمات به بیماران است که با راه اندازی این بخش تحقق می یابد.

عضو هیات علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این بخش اولین تجربه در سطح کشور به شمار می رود، تصریح کرد: به زودی بخش جراحی اعصاب نیز در این بخش راه اندازی و مدرن ترین خدمات و درمان های نوین در حیطه علوم اعصاب به بیماران ارائه می شود.

شعیبی با بیان اینکه در مرحله نخست کار این بخش با ارائه خدمات به بیماران مبتلا به صرع و تشنج آغاز می شود، اظهار کرد: براساس آمارها یک تا پنج درصد جامعه مبتلا به صرع هستند که در ۳۰ درصد موارد به درمان مقاوم می شوند و  زمانی که بیمار به داروی اولیه مقاوم شد نیاز به خدمات پیشرفته تشخیصی و سپس درمانی شامل جراحی و دارو درمانی دارد که در این بخش ارائه می شود.

وی تاکید کرد: ارائه خدمات نوین درمانی علوم اعصاب در یک بیمارستان دولتی تحقق عدالت در سلامت و بهره مندی تمامی اقشار جامعه با هر گونه وضعیت درمانی از این خدمات است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: