• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-9086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مخالفت با ايجاد دانشکده‌های خصوصى پزشكى

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مخالفت با طرح ايجاد دانشکده‌های خصوصى علوم پزشكى بیانیه‌ای صادر کرد.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در متن این بیانیه آمده است: 

هر روز خبرى تازه از فضاحتى جديد ميشنويم. گویا اينكه قانون به كلى نقش خود را براى اصلاح امور مردم از دست داده و تنها در اختيار احياء اوامر صاحبان قدرت و ثروت قرار گرفته است. خبر مجاز شمردن دانشگاه خصوصى، آن هم در حيطه امر سلامت جامعه؛ ضربه مهلكى به مختصر اميد باقيمانده به خير خواهى سردمداران زده است. 

چگونه مي توان مردمى را از امنيت برون مرزى دلشاد نگه داشت، در حالى كه در داخل مرز با جانشان؛ براى منافع سست و بى بنياد گروه ها و دسته جات و نهاد هايى، به سهولت هرچه تمام تر بازى ميشود. مگر مي شود ادعاى امنيت داشت، در حالي كه هر روز به دليل سياست هاى غلط در گوشه و كنار، جان هاى عزيزى از دست مي رود و با اين بازيچه جديد كه تنها سرگرمى تازه اى براى فرصت طلبان و رانت جويان است، ديگر نمي توان انتظار هيچگونه پاسخگويى را حتى در مسئله سلامت داشت.

آيا بايد بپذيريم كه مؤسساتى غير انتفاعى در شرف شكل گيرى است كه ذينفعان آن، براى انتفاع هرچه بيشتر و
 نامشروع تر، همين اكنون براى آن برنامه ريخته و در حال اجرايند؟
 
تنها فروش جان انسان ها مانده بود، كه آن نيز در حال عملياتى شدن است. مانده بود كه در آموزش امر سلامت كم فروشى شود، كه آن نيز در حال رقم خوردن است.

حتما افراد و نهادهايى طلايه داران بهره جويى از اين قانون بى بنياد خواهند بود، كه برايشان هيچ اهميتى ندارد كه ايرانى كه  براى نسل ها باقى خواهد ماند، خرابه است يا آباد؟ 
آنان كه تنها در فكر ماجراجويى خويش هستند، هيچ گونه اهميتى نمي دهند كه قربانيان بازي هايشان، چند نسل خواهد بود!

 ما ضمن هشدار درباره عقوبت اخروى و دنيوى بازى با جان مردم، خواهان آن هستيم كه بساط پهن كردن سفره هايى جديد براى عقب ماندگان از تنعم هاى پيشين، برچيده شود! تعويق مطالبه اشتغال بجاى ايجاد اشتغال، آن هم با افزودن به متقاضيان مشاغلى محدود در آينده اى نزديك، راهكارى خردمندانه نيست! آزموده اى كه امتحانش را با برگه اى چركين پس داده است، دوباره آزمودن؛ خطا و حماقت است.

به قانونى برگرديم كه در آن تأمين خواست و نياز عمومى، بر تأمين خواست و طمع خواص ارجحيت داشته باشد.

القاى نارضايتى به بدنه عمومى ملت و خصوصا دانشگاه، ميتواند لطمات جبران ناپذيرى را در آرامش فضاى اجتماعى به بار آورد. نمي شود كه هرگونه رفتارى را با مردم داشت و به بهانه آنكه پيش بينى عده اى واقع نشود، آنان را از اعتراض به بلا هايى كه بر سرشان مى آيد، منع كرد.

قرار نيست كه عده اى در اتاق هاى در بسته تصميماتى بگيرند و در عرصه جامعه اى پياده كنند، كه هيچ توجهى به مشكلات آنان نشده است.

با رويه پيش آمده در گوشه و كنار، هرگونه انتظار سكوت به هر بهانه اى از قبيل شرايط حساس و فوق العاده؛ باطل است.

گو اينكه گوش مسئولان سنگين تر از آن است كه براى نظر مردم ارزشى قائل شوند؛ و انگار باورشان شده كه مردم موظف به تحملند.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان بدنه دانشجویی و مستقل دانشگاه ضمن اعلام مخالفت صریح خود با این مسئله، خواستار تجدید نظر هر چه سریعتر و اتخاذ تصمیماتی در جهت منافع و مصالح ملت ایران می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: