• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-9314-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

روایت یک شاهد عینی از سه اختتامیه در نمایشگاه بین‌المللی

شب گذشته سه نمایشگاه که توسط شهرداری مشهد در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شده بود، همزمان پایان یافتند.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، هشتمین نمایشگاه تخصصی «مشهد، شهر هوشمند»، «ایران‌کام» و «سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات و فناوری‌های حفاظتی، امنیتی، امدادنجات، ایمنی و آتش‌نشانی» شب گذشته در ساعت 22 خاتمه یافت.
 
«مشهد، شهر هوشمند»: استقبال خوب و ارتباط‌گیری‌های فعال

نمایشگاه «مشهد، شهر هوشمند» در سالن فردوسی، میزبان استارتاپ‌های نوپا، خط‌شکن و خدمات هوشمند شهری بود. برخلاف تصور، در آخرین روز نمایشگاه بازدیدکنند‌گان زیادی در نمایشگاه حضور داشتند و ارتباط‌‌گیری استارتاپ‌ها با متخصصان و دیگر استارتاپ‌ها به‌خوبی دیده می‌شد. در این نمایشگاه، قشرهای مختلف از مسئولان شهری، متخصصان، جوانان و دانش‌آموزان گرفته تا خانواده‌های جوان، برای افزایش اطلاعاتشان به این نمایشگاه آمده بودند.
 
استارتاپ‌ها با انرژی تمام در حال عرضه‌کردن توانمندی‌هایشان بودند و از اهداف و چشم‌اندازهایشان می‌گفتند. در این بین شرکت‌های دیگری هم دیده ‌می‌شدند که شاید از دکور و وسعت غرفه متوجه خط‌‌شکن‌بودن آن‌ها می‌شدی. فضای خالی در این سالن، زیاد به چشم دیده نمی‌شد، اما تعداد شرکت‌کنندگان آن‌قدر زیاد نبود که بخواهند به استارتاپ‌ها و شرکت‌ها، فضای کمی بدهند.

«ایران‌کام»: از حضور بیمه‌ها تا ازدحام غرفه سیم‌کارت رایگان 

سالن مفاخر در اختیاربیست‌ویکمین نمایشگاه ایران‌کام قرار داشت. این سالن میزبان شرکت‌ها و استارتاپ‌ها در زمینه IT بود که البته در این بین پایه‌های ثابت نمایشگاه، منظورم بیمه‌هاست!، نیز در این نمایشگاه حضور داشتند و شرکت‌های زیادی از آن‌ها برای فروش مستقیم محصول به آن‌جا آمده بودند.
 
پاویون استارتاپ بیشتر از 20 استارتاپ را در دل خود جای داده بود؛ از استارتاپ «رزور سالن آرایشگاه» گرفته تا «ساخت یک کلاه‌ایمنی هوشمند برای موتورسواران». البته در این بین، استارتاپ‌‎هایی هم برای فروش فالوور اینستاگرام در حال فعالیت بودند. این را هم بگویم که در ورودی این پاویون، دو بادیگارد که مشخص نبود به چه علت آن‌جا حضور دارند، ایستاده بودند.

این نمایشگاه در نگاهی کلی، تلفیقی از بازار موبایل و کامپیوتر بود که در این بین شرکت‌هایی هم در حال ارتباط‌ گیری و ارائه کارهایشان بودند. با این حال، بیش‌ترین ازدحام، جلوی غرفه‌ای بود که سیم‌کارت رایگان می‌داد! 
 
«تجهیزات و فناوری‌های ایمنی»: بیش‌تر غرفه‌های دوربین مداربسته، کم‌تر استقبال

در سالن عطار سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات و فناوری‌های حفاظتی، امنیتی، امدادنجات، ایمنی و آتش‌نشانی برگزار شد که در مقایسه با دو نمایشگاه دیگر آرامش بیشتری داشت و بازدیدکننده زیادی را به خود نمی‌دید. اکثر غرفه‌ها را نیز شرکت‌های دوربین مداربسته و فناوری‌های حفاظتی تشکیل می‌دادند که غرفه مدیریت بحران شهرداری در مرکز این نمایشگاه سرگرمی بیشتری را برای بازدید‌کننده غیرتخصصی فراهم کرده بود.
 
در این بین نظر یکی از بازدید کنندگان متخصص که در نمایشگاه الکامپ تهران هم حضور پیدا کرده بود را پرسیدم و او به خبرنگار ایسنا گفت: اگر بخواهیم این نمایشگاه را نسبت‌به سال گذشته بسنجیم، بسیار پیشرفت کرده‌است، اما اگر این نمایشگاه را با نمایشگاه تهران مقایسه کنیم، قابل قیاس نیست. وسعت، تبلیغات و استفاده مفیدی که در نمایشگاه تهران از فضا می‌کنند، بسیار بیشتر است.

با پایان یافتن این نمایشگاه حال می‌توان نگاهی جامع‌تر به آن داشت. آنچه این نمایشگاه را نسبت‌به سالیان گذشته متمایز می‌کرد، استقبال بیش‌تر، ساماندهی‌ تقریباً منظم‌تر و تا حدودی شور و نشاط بیش‌تر بود که غرفه‌داران و مراجعه‌کنندگان را نسبتاً راضی نشان می‌داد. می‌توان این نمایشگاه را قدمی رو به جلو دانست که انتظار می‌رود در سال‌های آینده نیز گام‌های بلندتری برای کشاندن حداکثری استارتاپ‌ها به این نمایشگاه و برگزاری اختتامیه‌های بانشاط‌ تر برداشته شود.

گزارش از سارا حاتمی، خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: