• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-9384-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری خبر داد؛

خراسان رضوی جزو استان‌های برتر در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی جزو استان‌های برتر در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی اظهار کرد: بر اساس پایش وزارت کشور در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی استان‌ها، خراسان رضوی در شش ماهه اول سال در تعداد طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی و تعداد طرح‌های آغاز شده رتبه نخست و در تعداد طرح‌های به بهره‌برداری رسیده رتبه سوم کشور را دارا بوده است.

وی عنوان کرد: در مبلغ مصوب سرمایه‌گذاری خارجی هم حائز رتبه چهارم کشور شده است.

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی افزود: در شش ماهه ابتدای امسال 18 طرح به مبلغ 114.2 میلیون دلار در سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران به تصویب رسیده است.

میرشاهی خاطرنشان کرد: همچنین ارزش طرح‌هایی که از ابتدای سال فعالیت خود را آغاز نموده.اند بالغ بر 112 میلیون دلار بوده ضمن آنکه طی این مدت طرح‌هایی با ارزش 7.8 میلیون دلار در استان به بهره‌برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه اعمال تحریم‌های اقتصادی ظالمانه علیه کشور در سال جاری حوزه سرمایه‌گذاری خارجی کشور را متاثر کرده است با این ‌حال بهبود شرایط به خصوص در حوزه شاخص‌های مرتبط با فضای کسب و کار امکان جذب سرمایه خارجی به خصوص از کشورهای دوست و همسایه را فراهم خواهد کرد. 

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در این راستا با بررسی قانون، آیین نامه و بخشنامه‌های حوزه سرمایه‌گذاری خارجی 19 پیشنهاد اصلاحی در استان تهیه و تدوین و به مراجع ذیربط جهت اصلاح قوانین ارسال شده که اجرای برخی از این پیشنهادات به ویژه موضوع اعطای مجوز اقامت به سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در کشوررا شاهدیم.

میرشاهی تاکید کرد: با توجه به بند الف ماده 4 قانون برنامه ششم توسعه و بسته تامین مالی و سرمایه‌گذاری ابلاغی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی 25 درصد از سرمایه‌گذاری مورد نیاز کشور باید از منابع خارجی به خصوص سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی تامین شود.

وی گفت: بر این اساس باید کلیه دستگاه‌های اجرایی با همکاری استانداری و امور اقتصادی و دارایی استان در جذب این منابع اقدام نمایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: