• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-9914-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

خواجه نائینی خبر داد؛

تهاتر 1152 میلیارد تومان بدهی شهرداری مشهد به بانک‌ها

معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با اشاره به تهاتر 1152 میلیارد تومان از طلب‌های شهرداری مشهد از دولت با بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها گفت: وصول طلب‌های شهرداری مشهد از دولت از طریق تهاتر بدهی، 44 برابر 27 میلیارد تومانی است که از ابتدای تاسیس بلدیه تا کنون دریافت کرده بودیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا خواجه نائینی در جلسه شورای اداری شهرداری مشهد که با حضور شهردار، معاونان و مدیران شهری برگزار شد، افزود: در بحث طلب‌هایمان از دولت، از ابتدای تشکیل بلدیه در مشهد تا سال 96، تنها 27 میلیارد تومان از مطالباتمان را از دولت به صورت اوراق گرفته بودیم، اما از ابتدای سال 96 تا کنون موفق شده‌ایم، 1152 میلیارد تومان از بدهی‌هایمان را از طریق تهاتر با بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها وصول کنیم.

وی با بیان اینکه «سود سالانه این مبلغ حدود 288 میلیارد تومان است»، اظهار کرد: اگر این کار انجام نمی‌شد ظرف 4 سال باید حدود 1120 میلیارد تومان سود پرداخت می‌کردیم، مبلغی حدود 44 برابر 27 میلیارد تومانی که از ابتدای تاسیس بلدیه تا کنون دریافت کرده بودیم که این رقم بسیار سنگینی بود که از دوش مردم و شهرداری مشهد برداشته شد.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده در صورتی که سازمان‌ها و مناطق طلب‌های شهرداری را از دستگاه‌های دولتی مشخص و به ما اعلام کنند قولش را گرفته‌ایم که اگر این روند ادامه پیدا کند شاید بتوانیم کل بدهی‌هایمان را بابت اوراق تا پایان سال به بانک‌ها صفر کنیم.

همچنین محمدی مقدم، مدیر مشارکت‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیز با ارائه گزارشی از وضعیت قراردادهای مشارکتی گفت: در حال حاضر 5 هزار میلیارد تومان پروژه مشارکتی در مشهد در حال اجراست که از این میزان 35 درصد سهم شرکه شهرداری مشهد در این پروژه‌ها است. 

وی ادامه داد: تا کنون تعداد زیادی از این پروژه‌های مشارکتی تعیین‌تکلیف و تنها 3 پروژه برای تعیین‌تکلیف باقی مانده است.

محمدی مقدم افزود: در دوره پنجم شورای شهر مشهد چندین پروژه خوب از جمله 2120 واحد مسکونی در منطقه رسالت، تصفیه‌خانه 35 میلیارد تومانی، پروژه 220 میلیارد تومانی پارک طرق و لایحه قرارداد 212 میلیارد تومانی ارسالی به شورای شهر برای تصویب از جمله این قراردادها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: