• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-10014-5
  • خبرنگار : 15096
  • منبع خبر : ----

سرطان و ارتباط آن با خودکشی

محققان اظهار کردند: خطر  قرارگرفتن در معرض خودکشی بعد از تشخیص سرطان در فرد افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ارث، نتایج مطالعات جدید حاکی از آن است که بعد از تشخیص سرطان در افراد، آنها به میزان قابل توجهی بیشتر مرتکب خودکشی می‌شوند و نوع سرطان می‌تواند این خطر را افزایش دهد.

یافته‌ها نشان داد، بیمارانی که به تازگی متوجه ابتلا به سرطان شده‌اند، باید بیشتر کنترل شوند و نیاز به حمایت‌های عاطفی بیشتری دارند.

در ایالات متحده آمریکا، خودکشی عامل اصلی مرگ طی دهه‌های اخیر بوده است و انجام این کار در میان بیماران سرطانی نسبت به دیگر افراد جامعه بیشتر است.

محققان بیمارستان کودکان بوستون امریکا و دانشکده پزشکی هاروارد در امریکا تصمیم گرفتند تا خطر در معرض قرار گرفتن به خودکشی را در میان بیماران بعد از تشخیص سرطان مورد بررسی قرار دهند.

این مطالعه در بین بیماران مبتلا به سرطان طی سال‌های 2000 تا 2014 انجام شد. آزمایش در میان 28 درصد تمام بیماران مبتلا به سرطان در ایالات متحده آمریکا بود.

پژوهشگران اظهار کردند: این بزرگترین تحقیق برای ارزیابی روند خطر خودکشی بعد از تشخیص سرطان در جمیعت مورد نظر در آمریکا بوده است.

نتایج نشان داد از  میان چهار میلیون و 671 هزار و 989 فرد بیمار، در طول یکسال بعد از تشخیص سرطان، 1585 نفر خودکشی کردند.

این خطر نسبت به جمعیت عمومی، 2.5 برابر بیشتر برآورد شده است.

بیشترین خطر خودکشی پس از تشخیص سرطان پانکراس یا ریه دیده شد. سپس، این خطر بعد از تشخیص سرطان روده بزرگ افزایش داشت، اما بعد از تشخیص سرطان سینه یا پروستات، افزایش قابل توجهی مشاهده نشد.

محققان عنوان کردند: سرطان و خودکشی از مهمترین عوامل مرگ هستند و چالش بزرگی در زندگی افراد محسوب می‌شوند.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد استرس روبه‌رویی با بیماری سرطان از مهمترین عوامل در افزایش خودکشی در افراد مبتلا به این بیماری است و حمایت‌های روانی از آنها نقش زیادی در کاهش خودکشی دارد.

این مطالعه در مجله Cancer منتشر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: