• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-7985-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رئیس بنیاد امید ایرانیان در خراسان رضوی:

عده‌ای می‌خواهند چهره خاموش‌نشدنی آیت‎الله‌هاشمی را خاموش کنند

رئیس بنیاد امید ایرانیان در خراسان رضوی گفت: برخی هنوز نگران شخصیت آیت‌الله هاشمی و طرز تفکر ایشان هستند و سعی در خاموش کردن این چهره خاموش‌نشدنی دارند.
 
حسین امینی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، با اشاره به اینکه مرحوم آیت‌‎الله هاشمی رفسنجانی بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی هستند و مرد دوران‌های سخت و مرد عمل بودند، اظهار کرد: ایشان نقش بسیار مهمی در سازندگی و خودکفایی کشور داشتند و هر روز که می‌گذرد ما جای خالی ایشان را بیشتر احساس می‌کنیم.
  
وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در توسعه کشور نقش اساسی داشتند، عنوان کرد: ایشان معتقد بودند که اقتصاد کشور باید به شکلی رشد کند و با کشورهای همجوار و همسایه پیوند بخورد که دشمنان طمع لطمه زدن به اقتصاد کشور را نداشته باشند. ایشان معتقد بودند که اگر برخی از مسائل ایران چون نفت، گاز و راه‌آهن با کشورهای منطقه به صورت مشترک لوله‌گذاری و ریل‌گذاری و از آنجا به کشورهای دیگر متصل شود، استکبار و دشمنان انقلاب طمعی برای لطمه زدن به اقتصاد کشور نخواهند کرد. این حاکی از دیدگاه‌های عمیق ایشان است که می‌تواند برای کشور موثر باشد.
 
این فعال سیاسی اصلاح‎طلب بیان کرد: آیت‎الله هاشمی رفسنجانی دنیا را به خوبی می‌شناختند زیرا هم قبل از انقلاب و هم بعد از آن مبارزه کرده بودند، به خصوص شناخت عمیقی از کشورهای عربی داشته و رابطه بسیار دوستانه‎ای با پادشاه آن زمان عربستان داشتند و آن‎ها با دیده احترام به ایشان نگاه می‌کردند، به عنوان شخصیتی بزرگ او را می‌شناختند و اصرار داشتند که ایشان نسبت به ایران و جهان تحلیل‌های واقع‌بینانه‌‎ای دارند.
 
رئیس بنیاد امید ایرانیان در خراسان رضوی ادامه داد: با این احترامی که برای آیت‎الله هاشمی و شخصیت ایشان قائل بودند، آقای هاشمی می‌توانستند مشکلات بین ایران، عربستان و کشورهای عربی را رفع کنند. از جمله در دوران رئیس‌جمهور قبل چندین بار جهت رفع مشکلات بین ایران و عربستان اقدام کردند که متاسفانه دولت وقت نه تنها استفاده‌ای نکرد بلکه در جهت ایجاد تنش بیشتر نیز اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه آقای هاشمی از معدود افراد معتقد به آرای مردم بودند و بیشترین رای اعتماد را از مردم گرفتند، تصریح کرد: ایشان دو دوره به عنوان رئیس‌جمهور، چندین دوره به عنوان نماینده مجلس و رئیس مجلس شورای اسلامی و پنج دوره به عنوان نماینده خبرگان قانون اساسی از مردم رای اعتماد گرفتند. مدتی طولانی نیز از طرف امام(ره) و مقام معظم رهبری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند.
 
امینی گفت: این اعتماد مردم به ایشان و ایشان به مردم است که در یکی از جملات خود به این مضمون بیان کردند که «اگر به اقیانوس مردم بپیوندیم، انقلاب و جمهوری اسلامی پایدار خواهد بود»، یعنی بیش از اینکه بر موارد دیگری از جمله قدرت نظامی تکیه داشته باشند که آن نیز لازم است، به اقیانوس بیکران مردم تکیه داشتند و معتقد بودند که اگر می‌خواهیم جمهوری و انقلاب اسلامی پایدار باشد، باید همیشه مردم را با خودمان داشته باشیم. دیدگاه اصلاح‌طلبان نیز این است که باید به رای و نظر مردم اعتماد کنیم و احترام بگذاریم.
 
این فعال سیاسی اصلاح‎طلب با بیان اینکه گرچه شخص آقای هاشمی رفسنجانی فراتر از یک حزب، جریان و گروه بودند اما دیدگاه‌های ایشان به دیدگاه‌های اصلاح‌طلبان بسیار نزدیک بود، عنوان کرد: به همین جهت نیز مورد توهین‌ها، تهمت‌ها و افتراهای افرادی قرار گرفتند اما ایشان لب به شکایت و اعتراض از آن‌ها نگشودند، بلکه با صبر، حقانیت خود را به اثبات رساندند، مردم ما نیز به نیکی در مراسم به یادماندنی و باشکوهی از این انسان فداکار که نیم قرن در ایران مجاهدت و فداکاری نمودند، قدردانی و اعلام کردند که هیچگاه یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار امام(ره)، امت و مقام معظم رهبری را فراموش نخواهند کرد.
 
رئیس بنیاد امید ایرانیان در خراسان رضوی اضافه کرد: ما به پاس خدمات و شایستگی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دومین سالگرد ارتحال ایشان، روز پنجشنبه مجلس بزرگداشت و یادبودی را در مشهد در حسینیه ثبت واقع در امام خمینی 28، برگزار خواهیم کرد و امیدواریم که عموم دوستداران ایشان در این مجلس شرکت کرده و در این مراسم از بیانات حجت‌ الاسلام و المسلمین مجید انصاری استفاده نمایند.
 
وی بیان کرد: اصلاح‌طلبان نسبت به اندیشه‌‎های ایشان واقف هستند و قدرشناسی می‌کنند. در مقطعی پیچ و خم‌ها و مسائلی وجود داشت اما امروز و در زمان سال‌های آخر حیات ایشان، اندیشه‌های اصلاحی آیت‌الله رفسنجانی مورد توجه تمام اصلاح‌طلبان است.
 
این فعال سیاسی اصلاح‌‎طلب با اشاره به اینکه برخی هنوز نیز نگران شخصیت آیت‌الله هاشمی و طرز تفکر ایشان هستند، تصریح کرد: هنوز نیز برخی سعی در خاموش کردن این چهره خاموش‌نشدنی دارند که با این کار طینت و شخصیت خود را نشان می‌دهند اما تعداد آن‌ها بسیار اندک است و خیل عظیم جمعیتی که در تشییع جنازه ایشان شرکت کردند، نشان می‌دهد که آیت‌الله هاشمی از یاد رفتنی نیست.
 
رئیس بنیاد امید ایرانیان در خراسان رضوی همچنین خاطرنشان کرد: اگر مرحوم آیت‌الله هاشمی زنده بودند، در کمک به دولت و رفع گره‌های آن نقش موثری داشتند. اگر ایشان در قید حیات بودند می‌توانستند کمک بسیار خوبی برای دولت و پشتوانه‌ای برای رفع مشکلات در زمینه‌های اقتصادی و انسجام‎بخشی باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: