• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-7590-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

طعم تلخ طنز

یکی از شاعران طنزپرداز خراسانی گفت: معتقدم طنز، طعم قهوه تلخ را دارد؛ چون بسیاری توانایی شنیدن آن را ندارند و به مذاقشان خوش نیست.

حسن عارفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: هرچند بسیاری می‌گویند یک طنزپرداز باید حرف مردم و درد جامعه را به خوبی بیان کند اما به خاطر محدودیت‌هایی که دارند، نمی‌شود هر حرفی را گفت اگرچه فضا برای فعالیت طنزپردازان طی چند سال اخیر بهتر شده اما با وجود تمام اقدامات هنوز مشکلات و محدودیت‌هایی وجود دارد.

این شاعر طنزپرداز افزود: از این‌که طنزپردازان به خصوص در شهرستان‌ها هنوز هم نمی‌توانند در مراسم مختلف به راحتی حرف خود و درد مردم را بگویند، متاسفم. متاسفانه مسئولان جنبه گوش کردن کنایه‌های طنزپردازان را ندارند و فقط شکایت می‌کنند.

این طنز پرداز بیان کرد: اکنون چندین نفر از طنزپردازان پیگیر شکایت‌هایی هستند که مسئولان از آن‌ها داشته‌اند. اخیرا سوء استفاده بسیاری از اشعار طنز پردازان می‌شود، متاسفانه محدودیت‌های گذشته در آزادی گفتار طنزپردازان موجب شد نتوانند به خوبی خود را نشان دهند و این رفتارها موجب مهجور ماندن آنان در جامعه شد.

عارفی در همین خصوص محدودیت در آزادی گفتار و شکایت‌های مسئولان را از مهم‌ترین مشکلات طنزپردازان ذکر کرد و افزود: معتقدم طنز طعم قهوه تلخ را دارد چون بسیاری تاب شنیدن آن را ندارند و به مذاقشان خوش نمی‌آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: