• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-9787-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

در حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود؛

نشست «حماسه‌های شفاهی و طومارهای نقالی»

چهارمین گفتار از سلسله گفتارهای «هنر حماسی» با موضوع «حماسه‌های شفاهی و طورمارهای نقالی» و با حضور دکتر فرزاد قائمی در حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، بهروز رحیمی مسئول دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی با اشاره به فعالیت این دبیرخانه در زمینه‌های مشورتی، پژوهشی و برگزاری نشست‌های تخصصی، گفت: در این راستا سلسله گفتارهای «هنر حماسی» در قالب نشست‌های تخصصی به همت حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود که تاکنون سه نشست با عنوان «شاهنامه فردوسی؛ ضرورت امروز و فردای ایران»، «شاهنامه فردوسی و تولید حکمت ایرانی» و «شاهنامه فردوسی؛ تبار ایرانی ولایتمدار» با حضور کارشناسان شناخته شده این عرصه برپا شده است.

وی افزود: چهارمین گفتار از سلسله گفتارهای «هنر حماسی» با موضوع «حماسه‌های شفاهی و طومارهای نقالی» و با حضور دکتر فرزاد قائمی، عضو گروه علمی رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد، و دیگر هنرمندان و فرهیختگان عرصه زبان و ادب فارسی اجرا می‌شود.

مسئول دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی با اشاره به رونمایی از کتاب «طومار جامع نقالی شاهنامه» در این نشست، تصریح کرد: این اثر، جوهره‌ای از داستان‌های شاهنامه و افسانه‌های کهن ایرانی است كه با زباني ساده و شيرين توسط محمد شریف نایگلی و با تصحیح و تحقیق فرزاد قائمی، نگارش شده و انتشارات به‌نشر آن را منتشر کرده است.

رحیمی خاطرنشان کرد: این نشست در تاریخ چهارشنبه 19 دی ماه، ساعت 17 و در محل حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی واقع در مشهد، بین هاشمیه 20 و 22 برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: