• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9710-5991-5
  • خبرنگار : 15303
  • منبع خبر : ----

چشم ببر؛ سنگی با رگه‌های طلایی

استفاده از سنگ‌های زیبا در طراحی و ساخت جواهرات تاریخچه‌ای طولانی دارد. با اندکی بررسی متوجه می‌شویم که پیشینیان ما، نه تنها به خاطر زیبایی و ظاهر جذاب سنگ‌ها، بلکه به خاطر باورهایی که در خصوص نقش هر سنگ در زندگی خود داشته‌ از این سنگ‌ها استفاده می‌کردند. سنگ چشم ببر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سنگ چشم ببر در واقع تشکیل شده از کریستال های بسیار ریز کوارتز است که به خاطر طیف رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای این کریستال‌ها، زیبا به نظر می‌رسد.

یکی از محتمل‌ترین فرضیه‌ها در خصوص نحوه‌ی شکل گیری این سنگ‌ها این است که مواد معدنی به طور مداوم و به صورت ورقه‌ای بر روی یک‌دیگر قرار گرفته و در نهایت این سنگ را به وجود آورده‌اند. 

این سنگ بیشتر در کشورهای برمه، هندوستان، آفریقای جنوبی، ایالات متحده آمریکا و غرب استرالیا یافت می‌شود.

چشم ببر هم مانند تمام سنگ‌های قیمتی باید از خراش و ضربه با شی تیز محافظت شود، نباید در معرض تغییرات زیاد درجه‌ی دما قرار گیرد و همینطور در مقابل اسید بسیار حساس است.

این سنگ برای جوامع مختلف نماد هوش، ذکاوت، احترام، شجاعت و استفاده‌ی درست از قدرت بوده و شاید به همین سبب است که آن را سنگ ببر نام گذاری کرده‌اند.

این سنگ شگفت انگیز دارای رگه های طلایی بوده که بسیاری را به یاد بارقه‌های نور خورشید از میان شاخ و برگ درختان در یک جنگل متراکم می‌اندازد. عده ای رنگ های موجود در این سنگ را نمادی از خورشید و زمین می‌دانند و معتقد هستند که در این سنگ حیات و مرگ، نیکی و بدی و یا تاریکی و نور جریان دارد.

چشم شاهین نوع دیگری از چشم ببر است با این تفاوت که کانی کروسیدولیت با کوارتز قبل از آن‌که تبدیل به اکسید آهن شود، جایگزین شده است. به همین جهت این سنگ دارای رگه‌های آبی خاکستری و یا سبز است. 

خواص سنگ ببر شامل موارد زیر می‌شود:

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای دوم و سوم.

چشم ببر برای افزایش ثروت و زنده دلی استفاده می شود، شجاعت را تقویت کرده، هیجان جنسی و قوای جسمانی به همراه داشته و اجازه می‌دهد که این ویژگی‌ها با ذهنی روشن و دیدگاهی مثبت متعادل شود.

بعنوان سنگ قدرت در جذب پول، ثروت و شانس، شهرت فراوانی دارد اما قدرت‌های معنوی هم دارد.

حرکت نور در سطح آن باعث شده سنگ فوق العاده‌ای برای دیدن پنداره و پیش‌گویی باشد.

از روزگاران قدیم به عنوان محافظ محسوب شده و سربازان رومی هنگام جنگ آن را به همراه خود داشتند و بخصوص برای مقابله با جادوی سیاه مفید است. همچنین برای درک حقیقت در هر موقعیتی استفاده می‌شود.

درمان اختلالات چشمی یکی از کاربردهای رایج چشم ببر است.

چشم ببر سرعت فعالیت چاکرای سوم را کاسته و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند. به طور کلی چشم ببر متعادل کننده عواطف است که لجاجت را نرم کرده و دیدی روشن به فرد می‌دهد.

با تخلیه انرژی و ایجاد تمرکز، ارتباط با اراده و قدرت شخصی را تقویت می‌کند.

به دلیل تسلط خورشید بر این سنگ و دارا بودن برقی از نور طلایی برای تقویت اعتقادات و ایجاد شجاعت و اعتماد به نفس استفاده می‌شود.

سنگ گرمی است و برای افراد ضعیف و بیمار بسیار مفید است.

برای درمان بیماری‌های روان تنی، ترس و اضطراب بسیار مفید است.

در بهبود کارایی چشم‌ها، گلو و ارگان‌های تولید مثل موثر است.

به دفع مواد سمی از بدن کمک می‌کند.

از این سنگ برای کاهش درد استفاده می‌شود.

ترمیم شکستگی استخوان و ستون فقرات، بهبود سوخت و ساز بدن، افزایش عشق و شور و قدرت فیزیکی، ایجاد تعادل احساسات و عواطف از دیگر ویژگی‌های این سنگ است.

منبع:
خواص سنگ‌های تزئینی 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: