• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-7990-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

جمع‌آوری 5 میلیارد و 500 میلیون ریال زکات در باخرز

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) باخرز گفت: در 9 ماه گذشته پنج میلیارد و 500 میلیون ریال زکات در این شهرستان جمع‌آوری و میان طبقه محروم و مستضعف توزیع شد.

رضا جانبی در گفت‌وگو با ایسنا– منطقه خراسان، عنوان کرد: 500 میلیون ریال از این مقدار زکات واجب و پنج میلیارد ریال زکات مستحبی است که در بخش‌های جهیزیه، تحصیل، درمان، به‌سازی مسکن و معیشت برای کمک به افراد نیازمند و محروم هزینه شده است.

وی اولویت این نهاد در پرداخت زکات را حمایت از محرومان ذکر کرد و افزود: سال گذشته چهارمیلیارد ریال زکات در این شهرستان جمع‌آوری شد و 100 درصد آن برای کمک به نیازمندان هزینه شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) باخرز بیان کرد: امسال 65 درصد زکات جمع‌آوری شده در باخرز از بخش بالاولایت این شهرستان بود و یک مبلغ و 40 رابط روستایی در امر ترویج، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات در این منطقه مشارکت دارند.

جانبی در ادامه از اهدای 99 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) باخرز خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تا اکنون این مقدار جهیزیه به ارزش 2 میلیارد و 480 میلیون ریال با هدف فراهم کردن شرایط ازدواج و  تشکیل زندگی زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد تهیه شده است.

وی مطرح کرد: این تعداد جهیزیه با همکاری خیران و کمیته امداد امام خمینی (ره) باخرز تهیه شده است؛ 433 دختر بالای 18 سال زیر پوشش این نهاد هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: