• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-10387-5
  • خبرنگار : 15285
  • منبع خبر : ----

مسئول دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی:

هویت ملی خویش را گم کرده‌ایم

مسئول دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی گفت: هویت ملی خویش را گم کرده‌ایم و این در مسائل و هنجارهای گوناگونی جلوه پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رحیمی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی نخستین جایزه داستان‌های حماسی ایران که در حوزه هنری انقلاب مشهد برگزار شد در خصوص آن، اظهار کرد: طرح‌هایی که در نخستین جایزه داستان‌های حماسی انتخاب نشده‌اند نباید مورد غفلت ما قرار گیرند.

وی در این باره ادامه داد: افرادی هستند که نیاز به کارگاه‌های خاص آموزش دارند و بر همین اساس کارگاه‌هایی برای آنان تدارک دیده‌ایم.

رحیمی خاطر نشان کرد: از 22استان شرکت کننده وجود دارد که با آن‌ها همکاری داریم زیرا این کار در سطح ملی است و خوشحالم که در این مورد ما پیش قدم بوده‌ایم.

مسئول دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی تصریح کرد: به نظر بنده  گمشده‌ای به نام هویت ملی داریم که در لباس، رفتار و... ما، این گمشده هویداست و طبق جلسات و هم‌اندیشی‌های انجام شده، تنها علاج این کار رویکرد به شاهنامه است.

وی در این خصوص عنوان کرد: قالب‌های دیگر مانند: تغزل جوابگوی این معضل نیست، همچنین آن جریانی که در بعد از انقلاب ما را سربلند نگه داشت، این حماسه‌ها بودند.

مسئول دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی اظهار کرد: در طول تاریخ و جای جای این سرزمین، ایستادگی و غیرت در مقابل بیگانگان و متجاوزان به این خاک دیده می‌شود، مانند قیام سربداران مقابل مغول‌ها، ایستادگی در برار روس‌ها و... که نمونه‌هایی از شجاعت ایرانیان است.

رحیمی متذکر شد: در راستای حماسه، برنامه‌های خاص داریم که تنها در داستان خلاصه نمی‌شود بلکه در رشته‌های دیگری نیز نمود پیدا کرده است چراکه عنصر حماسه، فراگیر و همه جانبه است و باید از همه جهات مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: