• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-9685-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

تیمورعلی عسگری:

تفکر آیت‌الله‌هاشمی در کشور زنده است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس هفتم و از چهره‌های نزدیک به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی معتقد است که تفکر و اثرگذاری ایده‌ها، اندیشه و افکار آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی  در کشور زنده است و ماندگار درانقلاب و فرآیندهای مثبت و مصلحانه آن است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، در یادداشت تیمورعلی عسگری که به مناسبت دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در اختیار خبرنگار ایسنا قرار داده، آمده است؛

پس از دو سال از لحظه‌های غم‌بار وآن تشييع قریب به شش میلیونی مردم، هنوز هم باورم نمی‌شود که مرحوم آقای هاشمی از میان ما و مردم رفته است. شرایط آشفته پس از سحرگاه رفتن او تاكنون؛ آن هم به عنوان اینکه قوه عاقله نظام محسوب می‌شد، نشان‌دهنده سکته در نوع اداره کشور و ضعف تدبیر است.

او حدود هفتاد سال، عمر سیاسی اثرگذار و مستمری قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران داشت و از چهارده سالگی در خدمت امام خمینی(ره) بود. ایشان شاگرد خدوم و برجسته مکتب فکری آن یار سفر کرده بود، با مبارزه طاقت‌فرسا و تحمل شکنجه‌های ساواک برای پیروزی مردم بر طاغوت تلاش کرد و تنها فردی بود که ریاست مجلس و تنها مرکز قانونگذاری کشور از نظر قانون اساسی را بر عهده گرفت. ایشان اثربخشی تعیین‌کننده‌ای در فرماندهی دفاع مقدس، پیروزی سیاسی برصدام، بازسازي مناطق جنگ‌زده و توسعه زیرساخت‌های کشور در دوران ریاست جمهوری خود داشت.

تفکر واندیشه‌های توسعه‌گرایانه‌ ایشان دراتاق فکر نظام (مجمع تشخيص مصلحت) ادامه یافت و در بسیاری از موارد، حل معضلات و تعيين سیاست کلی کشور با پیشنهاد او توسط رهبر معظم انقلاب تایید و ابلاغ شد و نشان داد که مشاوری امین برای امام(ره) و رهبری بود.

در دوربرگردان بین قدرت و مردم، ایشان تکیه‌گاهش مردم بود؛ به طوری که از همین منظر حاضر می‌شد جان وآبروی خود را خرج مردم‌سالاری دینی کند و کاندیدا شدن‎های مکرر وی که آخرین آن انتخابات خبرگان رهبری با رای بسیار بالا بود، بهترین دلیل بر این واقعیت است.

اوترسی ازتخریب و توهین از عوامل افراطی جناح‌های سیاسی راست و چپ نداشت و مظلومیتش فراتر از مرحوم شهید بهشتی به پیش رفت. به دلیل صبر وصلابتی که داشت، مظلوم مقتدر و محبوب ملت شناخته شد. مقطع رد صلاحیت او در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و نحوه واکنش او به رخداد ياد شده، اعتدال و از خودگذشتگی وی را به قلب‌های مردم و نخبگان دلسوز ملت سرایت داد و باعث پیروزی کاندیدای مورد تایید او شد.

مرحوم آیت‌الله هاشمي رفسنجاني پشتيبان اقتصاد ترکیبی و اصل 44 قانون اساسی بود و با پشتکار ایشان سياست‌هاي کلی این اصل و اقتصاد مقاومتی در مجمع تشخيص مصلحت نظام به تصویب رسید. حال که جنگ اقتصادی دشمن به ویژه آمریکا و ترامپ علیه ما تشدید شده و سال سختی پیش روی ملت است، فقدان آقای هاشمی و خسارت‌بار بودن آن ملموس و غیرقابل انکار بوده و خواهد بود.

اما در رابطه با اینکه چرا پس از گذشت دو سال از مرگ جانسوز آقای هاشمی هنوز نیز این عزیز سفر کرده در نوک پیکان حمله‌های تند وتخریب قرار دارند؛ باید عرض کنم که تخريبگران ایشان اقلیت از عوامل افراط هستند که مشی فکری و مردم‌سالاری مورد نظر او را قبول ندارند و حیات سیاسی خود را با شعار مرگ بر بزرگان و اهانت به آن‌ها از جمله آقای هاشمی دنبال کرده‌اند، باید عرض کنم که این اتفاق گویای زنده بودن تفکر و اثرگذاری ایده‌ها، اندیشه و افکار این چهره مانا و ماندگار درانقلاب و فرآیندهای مثبت و مصلحانه آن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: