• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-6588-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

بیژن خراسانی:

80 مدال مسابقات جهانی لتونی را برای رودررو نشدن با رژیم صهیونیستی از دست دادیم

نائب‌رییس فدراسیون‌ ورزش‌های کارگری می‌گوید: جای تاسف دارد که حتی وقتی ورزشکاران کارگر، برای پاسداشت اعتقاد‌ات‌ از رویارویی با رژیم صهیونیستی خوداری می‌کنند، دیده نمی‌شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بیژن خراسانی، نائب‌رییس فدراسیون ورزش‌های کارگری جمهوری اسلامی ایران، در مجمع انتخابی هیات ورزش‌های کارگری خراسان رضوی که در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری مجمع تمام رشته‌های ورزشی در کشور یک روال عادی است، اما اگر گله‌ای در خصوص وضعیت هیات وجود دارد، اعضای مجمع مقصر اصلی هستند، چرا که آنها وظیفه دارند هیات مربوطه را به طور کامل بررسی کنند و حتی توانایی بازخواست و جابجایی رییس هیات را هم دارند.

وی خاطرنشان کرد: ورزش کارگری سابقه طولانی‌تر نسبت به سایر فدراسیون‌های ورزشی دارد. نمونه بارز آن، پهلوان تختی بود که فعالیت خود را از ورزش کارگری آغاز کرد. برخی از باشگاه‌ها مانند راه‌آهن و دخانیات که فعالیت خود را از ورزش کارگری آغاز کردند، در حال حاضر فقط اسم‌شان باقی‌مانده و دیگر نمی‌توان از آن‌ها به عنوان یک باشگاه نام برد.

خراسانی ادامه‌ داد: بیش از صد سال به دلیل عدم وجود فدراسیون یا یک اتحادیه در زمینه ورزش‌های کارگری در ایران، در فدراسیون جهانی ورزش‌های کارگری عضویت نداشتیم. از سال ۹۱ پس از تشکیل فدراسیون، به عضویت فدراسیون جهانی درآمدیم و با توجه ویژه به ابعاد بین‌المللی این رشته به کار خود ادامه دادیم.

وی تصریح کرد: فدراسیون جهانی نگاه حرفه‌ای به ورزشکاران این رشته ندارد و ورزشکاران در سطح آماتور را قبول دارد، از همین رو ورزشکارانی که در دارای رنکینگ در مسابقات آزاد هستند، اجازه شرکت در مسابقات قهرمانی ورزش کارگری را ندارند. تا کنون دو مرتبه تیم ایران را مسابقات جهانی اعزام کرده‌ایم که در این میان، سال گذشته در مسابقات جهانی لتونی، نزدیک به ۸۰ مدال را به دلیل عدم رویارویی با رژیم صهیونیستی از دست دادیم.

نایب‌رییس فدراسیون ورزش‌های کارگری گفت: ورزشکاران سایر رشته‌ها که چنین شرایطی برایشان به وجود می‌آید، در سطح جامعه معرفی می‌شوند، در حالی که کارگران از پای کارشان به مسابقات اعزام شدند و به واسطه اعتقاد شخصی‌شان از رویارویی با رژیم صهیونیستی خودداری کردند. جای تاسف دارد که علاوه بر جامعه، سیستم کاری خودشان هم چنین حرکت ارزنده‌ای را ندید.

خراسانی در خصوص اینکه ردیف بودجه فدراسیون از استان‌ها تامین شده‌است، عنوان کرد: در تمام مدت فعالیت فدراسیون، بودجه‌ای نداشته‌ایم و با تعامل ادارات کل ورزش‌و‌جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌‌ها توانستیم فعالیت کنیم. متاسفانه نگاه کاملی به ورزش‌های کارگری در کشور وجود ندارد که البته بخشی از آن به شرایط اقتصادی فعلی کشور مربوط می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی کار سالم می‌تواند رشد خوبی در اجتماع ایجاد کند، عنوان کرد: مزایایی برای ورزشکاران کارگری در نظر گرفته شده که از نیمه دوم سال جاری اجرایی شده‌است. بخشی از حق عضویت‌ها به هیات‌های استانی بازمی‌گردد که با توجه به جمعیت بالای کارگران در سطح کشور می‌توانیم امکانات خوبی در اختیار این دسته از افراد قرار دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: