• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-11086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای جذب دانشجوی خارجی در ۱۵۳ رشته

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی این دانشگاه برای جذب دانشجویان خارجی در ۱۵۳ رشته تحصیلی خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمد رضا دارابی در نشست با نمایندگان عالی کشورهای عراق، ترکیه، پاکستان و  ترکمنستان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ۹۶۰ عضو هیات علمی در رده های مختلف علمی، ۹ هزار و ۵۲۱ و ۲۳ هزار کارمند بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی شرق کشور محسوب می شود اظهار کرد: با توجه به برنامه ها و اقداماتی که در این دانشگاه صورت گرفته است در حال حاضر این دانشگاه آمادگی جذب دانشجویان در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی را داراست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶۰ دانشجوی خارجی در مقاطع عمومی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال تحصیل هستند، تصریح کرد: در مقاطع عمومی با توجه به اینکه مدت زمان تحصیل طولانی است دانشجو باید به زبان فارسی مسلط باشد اما در مقاطع تحصیلات تکمیلی آموزش به زبان انگلیسی خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران وجوه مشترک دینی ، مذهبی و زبانی زیادی با کشورهای همجوار دارد و این امر فرصت مناسبی برای تحصیل در این کشور محسوب می شود.

دارابی با اشاره به توانمندی های علمی، پزشکی و تجهیزاتی مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه اظهار کرد: این امر موجب شده است که بیماران از کشورهای مختلف برای درمان بیماری خود به مشهد مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری سلامت یکی از اولویت های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شمار می رود خاطر نشان کرد: با توجه به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مشهد و امکانات مناسبی که در مراکز درمانی این دانشگاه ایجاد شده است، تلاش می شود بهترین نوع خدمات به بیماران و مراجعین ارائه شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در طول ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران در تمامی زمینه های  اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیشرفت های زیادی داشته است تصریح کرد: دراین مدت حوزه سلامت و ارتقاء شاخص های بین المللی بهداشتی و سلامتی ایران پیشرفت های شگرفی داشته اشت.

دارابی تاکید کرد: به جرات می توان گفت اگر در قبل از انقلاب اسلامی در بعد انسانی و تجهیزات پزشکی و علم طب وابسته به خارج بودیم امروز در حوزه نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی ، اقدامات درمانی و بهداشتی متکی به خود هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: