• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-10184-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

باخرد خبر داد؛

82 میلیارد ریال، ارزش کشفیات قاچاق امسال

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از کشف ۸۲ میلیارد ریال، ارزش کشفیات کالای قاچاق در استان از ابتدای سال جاری خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علی باخرد با بیان این مطلب، اظهار کرد: ارزش کشفیات کالای قاچاق در استان در 9 ماهه سال ۹۷، ۸۲ میلیارد ریال بوده و پس از استان‌های تهران و البرز در رتبه سوم میزان کشفیات و بازرسی‌ها قرار داریم.

وی ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه باید در هر سال 10 درصد از میزان قاچاق کاهش یابد که خوشبختانه مسیر حرکت استان در این روند مناسبی بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه براساس آمارعینی و مشاهدات میدانی، میزان عرضه  کالای قاچاق در استان طی سه سال گذشته کاهش یافته است، افزود: همچنین از ابتدای سال 97 تا پایان آذرماه، تقریبا 28 هزار بازرسی در سطح استان انجام شده و ارزش کشفیات ۹ ماهه امسال 82 میلیارد ریال بوده است.

باخرد تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی کاهش عرضه کالای قاچاق خصوصا پوشاک در استان، ناامن بودن سطح عرضه جهت سودجویان بوده و رتبه استان در میزان بازرسی و میزان کشفیات در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

وی گفت: از ابتدای سال استانداردسازی بازرسی‌ها، شفاف‌سازی توزیع، تسریع رسیدگی به شکایت مردم و افزایش نظارت‌های مردمی از رویکردهای اصلی ما بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: