• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-6988-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

از کاهش بودجه توسط شهرداری تا بدهی هیات به نوروزی

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی گفت: ابتدا قرار بود شهرداری برای صعود به اورست 360 میلیون تومان بودجه بدهد، اما در روزهای منتهی به اعزام اعلام کردند با بودجه موافقت نشده و 214 میلیون پرداختند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، احمد زحمتکش با اشاره به اینکه طی تلاش 4 ساله توانستیم در سال 96 قله ماناسلو را فتح کنیم، عنوان کرد: در سال 96 پس از 4 سال تلاش پیاپی توانستیم با تلاش گروهی و پشتیبانی شهرداری مشهد، به قله ماناسلو صعود کنیم.
وی ادامه داد: در سال گذشته پس از بررسی‌های مالی 360 میلیون تومان از سوی شهرداری برای صعود به قله ماناسلو اختصاص یافت اما در روزهای منتهی به صعود، شهرداری این رقم را نپذیرفت و در نهایت حدودا 136 میلیون کمتر به این برنامه اختصاص یافت. این کاهش بودجه در روزهای منتهی به صعود، منجر به این شد که به جای 9 نفر به سرپرستی من، 5 کوهنورد به سرپرستی نوروزی اعزام شدند.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی ادامه داد: با وجود این مشکلات، صعود با موفقیت انجام شد و درحال حاضر هیات استان حدود 65 میلیون تومان به آقای نوروزی برای پرداخت هزینه‌های این برنامه، بدهکار است. 

زحمتکش با اشاره به 28 هیات فعال در استان، تصریح کرد: حدود 75 باشگاه ثبت شده رسمی در استان وجود دارد که از این حدود 40 تا 45 باشگاه در شهرستان‌های استان مشغول فعالیت هستند. 

وی افزود: هیات کوهنوردی استان متشکل از 12 کارگروه بوده که در آینده نزدیک، کارگروه جوانان به کارگروه‌های هیات کوهنوردی استان اضافه خواهد شد.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی در خصوص افتخارات هیات کوهنوردی استان بیان کرد: در سال 96 در مجموع 27 مدال توسط ورزشکاران استان کسب شده که از این تعداد 11مدال طلا بود. همچنین در 9 ماهه ابتدایی سال جاری 14 طلا، 6 نقره و 5 برنز کشوری توسط ورزشکاران استان کسب شده است. مدال‌هایی آسیایی کسب شده در سال 96 1مدال طلا، نقره 6 و برنز آسیایی 16 مورد بوده اما در سال 97 به دلیل محدویت‌ها در بخش هیمالیانوردی نتوانستیم مدال طلایی آسیایی کسب کنیم. 

زحمتکش با اشاره به اینکه تاکنون 2 خراسانی توانسته‌اند قله اورست فتح کنند، خاطرنشان کرد: زنده یاد مهدی عمیدی به عنوان اولین ایرانی صعود کننده بدون اکسیژن در سال 1390 و برای دومین بار جواد نوروزی در سال گذشته توانست این قله را فتح کند.

وی با بیان اینکه 7جانپناه و یک قرارگاه کوهنودری در خراسان رضوی داریم، بیان کرد: 7 جانپناه کوهنوردی در ارتفاعات به یاد 7 شهید این رشته ورزشی و یک قرارگاه کوهنوردی در اخلمد وجود دارد که این قرارگاه نیازمند بازسازی است.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی در خصوص سالن سنگنوردی 15 خرداد، عنوان کرد: حدود 11 سال پیش ساخت سالن سنگنوردی 15خرداد شروع شد که در حال حاضر حدود 90 درصد این پروژه پیشرفت داشته است.

زحمتکش با اشاره به برنامه‌های سال آینده، تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی برای سال آینده از جمله دوره‌های مربی‌گری و برگزاری اردوهای تمرینی هیمالیانوردی، با توجه به سابقه خراسان در برنامه‌های برون مرزی، در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: