• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-8890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

بازار فروش، مهم‌ترین مشکل تولیدکنندگان صنایع دستی

مدرس اولین دوره تخصصی تجاری‌سازی صنایع دستی و دومین دوره بسته‌بندی و سوغات در کاشمر گفت: مهم‌ترین مشکل پیش روی تولیدکنندگان صنایع دستی مسئله فروش کالاست که با توجه به بازار موجود و مشکلات اقتصادی بحث صادرات می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، عطیه غلامپور در مراسم اختتامیه اولین دوره تجاری سازی صنایع دستی استان خراسان رضوی که در کاشمر برگزار شد، عنوان کرد: صد نفر در این دوره شرکت داشتند و کارگاه‌ها با حضور ده تیم ده نفره به صورت تخصصی و ویژه تشکیل شده و این موجب گردید با خرد جمعی به نقطه نظرات مشترک برسند.

این استاد دانشگاه افزود: در روز اول کارگاه بوم کسب و کار مشابه برنامه استارتاپ ویکند و رویدادهای کارآفرینی که برای تجاری‌سازی ایده انجام می‌شود برای این افراد در نظر گرفته شد. با توجه به این که 60 درصد شرکت‌کنندگان در این دوره راه خود را اشتباه می‌رفتند، ضمن شناسایی مشکلات و موانع و شرکت در کارگاه تجاری‌سازی و خلاقیت کارشان بهبود داده شد.

غلامپور بیان کرد: متاسفانه بسیاری از افراد شرکت کننده در این کارگاه محصولات و تولیدات خود را فقط در همین شهر به فروش می‌رسانند در صورتی که می‌توانند به شهرهای دیگر و حتی کل کشور نیز صادات داشته باشند.

این مدرس رشته طراحی بسته بندی گفت: هرچند محصولات افراد فعال در حوزه صنایع دستی خاص و ویژه است اما عده‌ای نمی‌دانند که در همین خصوص سعی شده با برگزاری دوره‌های آموزشی استراتژی بازار و فروش به طور ویژه برایشان ترسیم شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل پیش‌روی تولیدکنندگان، مسئله فروش کالاست که با توجه به بازار موجود و مشکلات اقتصادی موضوع صادرات بسیار می‌تواند حائز اهمیت باشد. برخی از محصولات نیاز مردم را برطرف نمی‌کند و اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که باید محصول تغییر پیدا کند.

وی تغییر محصولات را با حفظ اصالت آن ضروری دانست و افزود: وقتی در تولید و فروش، خلاقیت وجود داشته باشد می‌توان به تولید ثروت نیز فکر کرد.

غلامپور بیان کرد: در بین کسانی که در این دوره با یکدیگر آشنا شدند نوعی شبکه‌سازی به وجود آمد و این از نکات مثبت این رویداد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: