• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-11614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ارتباط بین خوانش‌پریشی و کارآفرینی

خوانش‌پریشی به معنای عدم مهارت در خواندن و درک مطلب است، اما ارتباط این مشکل با کارآفرینی چیست؟ چرا بعضی از افراد موفق مثل تام کروز بازیگر مطرح، آلبرت انشتین و ریچارد برنسون، کارآفرین برتر در کودکی با این مشکل مواجه بودند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از سایکوسنترال، روانشناسان معتقدند یک عامل ناشناخته  در مغز افراد دچار خوانش پریشی وجود دارد که در فعال کردن مکانیسم‌های جبرانی موثر و در پیشرفت‌ آینده شغلی این افراد کاملا تاثیرگذار است.

مطالعات اخیر گروهی از محققان نشان می‌دهد که در مغز افراد دچار خوانش‌پریشی نوعی استراتژی جبرانی برای غلبه بر ضعف در خواندن به وجود می‌آید که در آینده مسیر موفقیت را برای این افراد هموار می‌سازد.

در واقع ویژگی انعطاف‌پذیری و تحمل مشکلات در دوران مدرسه این افراد باعث فعال شدن یک ویژگی ثانویه در جهت موفقیت در کسب‌وکار و حرفه‌ مورد نظر شده است.

طبق آمار به دست آمده مشخص شد که میزان خوانش‌پریشی در کودکی افراد کارآفرین تقریبا دو برابر دیگران است و همین تمایز، سبب شکل گیری استایل مدیریتی جدید در آنها شده، بنابراین آنها در مدیریت فعالیت‌های جدید دارای مهارت خاصی شده‌اند.

محققان در طول مطالعات گذشته دریافتند که مغز افراد مبتلا به خوانش‌پریشی در مقایسه با کودکان سالم متفاوت است و همین تمایز در آینده پیشرفت در مهارت‌های جانبی را به دنبال دارد.

در واقع عامل اصلی موفقیت افراد با مشکل خوانش پریشی همچون لئوناردو داوینچی، انشتین و کارآفرینان موفق امروز وجود یک رابطه پنهان بین خوانش‌پریشی و هوش جبرانی است.

ویژگی‌های مشترک کارآفرینان مطرح امروز که در کودکی با مشکل خوانش‌پریشی مواجه بودند، توانایی کنترل وظایف دیگران از طریق وکالت، توانایی آموزشی بالا و خلاقیت بالا است که همگی این موارد در تربیت یک کارآفرین موفق کاملا موثر هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: