• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-10484-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خراسان رضوی:

عدم مجوز بهره‌برداری مشکل اصلی معادن استان است

رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: ما همواره در بخش معدن مشکل مجوز بهره‌برداری داریم، در این زمینه عدم هماهنگی دستگاه‌ها وجود دارد و باید به آن پرداخته شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی اصغر پورفتح الله امروز در جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: امروزه باید تشکل‌های ما اعم از سازمان نظام مهندسی معدن، خانه معدن، انجمن مواد معدنی و کانی‌های غیرفلزی همگرایی و هم‌افزایی مناسبی داشته باشند، همچنین علی‌رغم انتقاداتی که به بخش دولتی داریم این بخش در کنار ما نیز بوده است.
 
وی ادامه داد: اگر نگاهی به سرمایه‌گذاری استان داشته باشیم، شاهد آن هستیم که رقم قابل توجهی از سرمایه‌گذاری در استان مربوط به صنایع معدنی است.
 
رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خراسان رضوی افزود: امروزه ما برخی از مسائل و مشکلات به خصوص در منابع آب روبه رو هستیم که باید از محل صرفه‌جویی در بخش کشاورزی بتوانیم مشکل تامین آب این صنایع را در منطقه ایجاد کنیم.
 
پورفتح الله با بیان اینکه از محل صرفه‌جویی آب کشاورزی می‌توان تمام مشکلات حوزه معدن را تا بخشی حل کرد، تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات معادن کوچک و متوسط در استان توسعه محرومیت‌زدایی و عدم مهاجرت به شهرهای بزرگ است که به وجود می‌آید و ما در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل ما در معادن، عدم اجرای قوانین معدنی است، تاکید کرد: این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد و در این زمینه جلسات خوبی نیز برگزار شده است.
 
رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ما همواره در بخش معدن مشکل مجوز بهره‌برداری داریم، اضافه کرد: در این زمینه عدم هماهنگی دستگاه‌ها وجود دارد و باید به آن پرداخته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: