• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-11487-5
  • خبرنگار : 15303
  • منبع خبر : ----

استعفای رئیس انجمن موسیقی استان؛

طاهری‌تهرانیان:
استعفایم رد یا قبول نشده/ اولویت ما حمایت از اجرای کنسرت بومی است

حامد طاهری‌تهرانیان گفت: بنده استعفایم را تقدیم مدیرکل ارشاد کردم اما در حال حاضر جوابی از سمت دکتر مروارید در مورد استعفای من از ریاست انجمن موسیقی استان داده نشده است و هنوز استعفایم پذیرفته یا رد نشده است.
 
رئیس مستعفی انجمن موسیقی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص استعفایش اظهار کرد: با اجرای موسیقی از هر ژانری در مشهد و استان هیچ مخالفتی نداریم  و همیشه از هر نوع اجرایی در مشهد حمایت کرده و می‌کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: اصل برگزاری برنامه‌های موسیقی در مشهد کاری است که جامعه موسیقی و مردم در مشهد را را خوشحال می‌کند به خصوص در این شرایط که محدودیت‌هایی در شهر وجود دارد برگزاری این نوع برنامه‌ها قطعا باعث خوشحالی هنرمندان و مردم این شهر خواهد شد.  
 
رئیس انجمن موسیقی استان خراسان رضوی افزود: برگزاری این برنامه‌ها و چگونگی برگزاری آن‌ها اهمیت دارد، در شهری که محدویت‌ها و ممنوعیت‌هایی وجود دارد و برگزاری اجرای صحنه‌ای راحت نیست، اگر قرار است چند سال یک بار برای اجرای صحنه‌ای فرصتی ایجاد شود بهتر است که این فرصت در اختیار هنرمندان بومی آن شهر و استان قرار گیرد.
 
طاهری‌تهرانیان ادامه داد: شرایط مشهد با شهرهایی که چند کنسرت در هفته برگزار می‌کنند بسیار متفاوت است، اما مشهد به لحاظ شرایط شهر دارای محدودیت‌ها، باید‌ها و نباید‌هایی است و ممکن است هنرمندان غیر بومی و تهرانی که به این شهر می‌آیند به این شرایط واقف نباشند و برنامه‌های فرهنگی این شهر را هم تحت شعاع قرار دهد.
 
وی ادامه داد: به هرحال اگر قرار است اتفاقی در این شهر بیفتد و اجرایی در این شهر انجام گیرد هنرمندان این شهر و استان در اولویت هستند و توقع دارند که این برنامه‌ها با مشارکت آن‌ها در شهر انجام شود.
 
رئیس انجمن موسیقی استان خراسان رضوی عنوان کرد: انجمن موسیقی و خود من طبق وظیفه‌ای که دارم طبیعتا کنار هنرمندان استان و شهرم قرار می‌گیرم و انتقاد جدی به شروع فعالیت به این صورت دارم و امیدوارم در برنامه‌های بعدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع توجه کند که هنرمندان این شهر که سال‌ها خاک این شهر را خورده‌اند و محدودیت‌ها را تحمل کرده‌اند برای اجرای صحنه‌ای مستحق‌تر هستند.
 
طاهری‌تهرانیان ابراز کرد: هیچ اجرای موسیقی در مشهد بد نیست و ما مخالف برگزاری هیچ برنامه‌ای در مشهد نیستیم و حمایت هم کرده‌ایم مانند کنسرت چند وقت پیش حسام‌الدین سراج که همراه با گروه بومی استان این اجرا صورت گرفت؛ مشکلی به وجود نیامد و انجمن موسیقی هم حمایت کرد چه در روند تبلیغات و چه در روند تسهیل اخذ مجوز اما این درست است که ما بین هنرمندان شهرمان و کشورمان تبعیض قائل شویم؟

باید به هنرمندانی که چراغ موسیقی مشهد را روشن نگه داشته‌اند بها داد
 
وی مطرح کرد: ما برای شروع کار می‌توانیم از هنرمندان خودمان استفاده کنیم که هم با شرایط آشنا هستند و هم در این شهر سال‌ها کار کرده‌اند و کارشان مطمئنا بدون حاشیه انجام خواهد شد؛ کنسرت‌های پاپ به این شکل که کنسرت‌گذار برنامه‌ریزی می‌کند هیچ نفعی برای موسیقی استان، شهر و هنرمندانی که سال‌ها برای هنرش در این شهر و حفظ آن تلاش کرده است ندارد.
 
رئیس انجمن موسیقی استان خراسان رضوی متذکر شد: اگر قرار است اتفاقی در این شهر بیفتد که همه ما موافق آن و موافق برگزاری اجراهای صحنه‌ای هستیم باید با هنرمندان بومی شروع شود، افرادی که عمرشان را برای موسیقی گذاشته‌اند و چراغ موسیقی استان را روشن نگه‌داشته‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: