• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-10584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی:

شناسنامه‌دار کردن معادن، راه اصلی جلوگیری از خام‌فروشی معدنی است

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی گفت: اگر بتوانیم برای تمام معادن استان شناسنامه تهیه کنیم قدم مثبتی در راستای جلوگیری از خام فروشی معدنی انجام داده‌ایم.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حبیب الله ترشیزیان امروز در جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: تشکل‌ها به عنوان بازوی بخش خصوصی نقش بسزایی در راستای ساماندهی و توسعه حوزه تخصصی خود دارند.
 
وی ادامه داد: تشکل‌های بخش خصوصی همواره وظیفه دارند که یک همگرایی ملی ایجاد کنند تا به یک وحدت اقتصادی دست پیدا کنیم.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی با تاکید بر اینکه شکل‌گیری تشکل‌ها در حوزه تخصصی امری اجتناب‌ناپذیر است، خاطرنشان کرد: نظام مهندسی معدن و بخشی از اتاق در حوزه معادن فعالیت دارند و باید این همگرایی بیش از پیش تقویت شود.
 
وی تاکید کرد: خوشبختانه استاندار جدید نیز تمایل جدی برای حمایت از بخش خصوصی از خود نشان دادند و انتظار می‌رود که دولت طبق قوانین فضای کسب و کار از تمامی تقسیماتی که می‌خواهد در حوزه معدن و صنایع معدنی اخذ کند، با بخش خصوصی هماهنگ باشد.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی اضافه کرد: برای انسجام تشکل‌ها باید حوزه کار مشترک ما اولویت‌بندی شود.
 
ترشیزیان گفت: یک موضوع مهمی که سازمان ما به دنبال آن است، بحث شناسنامه‌دار کردن فرآوری معادن استان است. اگر بتوانیم برای تمام معادن استان شناسنامه تهیه کنیم قدم مثبتی در راستای جلوگیری از خام فروشی معدنی انجام داده‌ایم.
 
در ادامه نیز حسین حسین‌زاده، رئیس انجمن تخصصی معادن و صنایع معدنی خراسان رضوی، بیان کرد: یکی از مواردی که در حوزه معدن مهم این است که باید موارد مطرح شده در جلسات مورد پیگیری جدی واقع گردد.
 
وی ادامه داد: در سال 96 تفاهم‌نامه‌ای در زمینه معدن با کمیسیون صنایع و معادن و شورای گفت‌وگو بخش خصوصی منعقد شد، در این تفاهم‌نامه مهم‌ترین مطالب و مشکلات پیرامون معادن مطرح شد.
 
رئیس انجمن تخصصی معادن و صنایع معدنی خراسان رضوی افزود: اگر به بندهای این تفاهم‌نامه عمل کنیم، بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد، چراغ راهکار همه مشکلات داشتن نقشه راه است و باید به این امر توجه لازم صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: