• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-10684-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی مطرح کرد؛

تولیدات محصولات دانش‌بنیان؛ توسعه‌ای برای واحدهای صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان عاملی مهم در فرآیند تولید صنعتی و ایجاد اشتغال بوده و ارزش افزوده بالایی برای حوزه صنعت به دنبال دارند.  

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، مسعود مهدی‌زاده مقدم در بازدید از برخی شرکت‌های دانش‌‎بنیان، اظهار کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان حمایت مستمری از شرکت‌های دانش‌بنیان دارد زیرا نقش این شرکت‌ها در کاهش هزینه‌های تولید و در نتیجه ارتقای محصولات تولیدی واحدهای صنعتی بسیار اثرگذار است. 

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی، دانش‌بنیان‌سازی واحدهای صنعتی به کمک شرکت‌های دانش بنیان است، عنوان کرد: با این کار ضمن ارتقاء توان رقابتی و بهبود کیفیت محصول، بسترسازی برای رقابت در بازارهای صادراتی بیشتر فراهم می‌شود.
 
مهدی‌زاده مقدم با اشاره به نقش مهم شرکت‌های دانش‌بنیان در رشد و توسعه محصولات واحدهای صنعتی، بیان کرد:‌ حمایت از محصولات تولیدی مستلزم اطمینان بیشتر در بین مشتریان داخلی و خارجی بوده و شرکت‌های دانش‌بنیان در این میان قادر هستند، نقش مطلوبی در راستای فرآیند اعتماد‌سازی ایفا کرده و گام‌های موثری برای واحدهای صنعتی و تولیدی در زمینه‌های مختلف به خصوص صادرات بردارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه، تعداد 11 واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بر اساس تفاهم‌نامه همکاری با منطقه ویژه علم و فناوری خراسان و با حمایت ملی 100 میلیون ريالی در لیست شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته‌اند. 

وی با اشاره به سیاست‌های دولت، حمایت‌ها و برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد:‌ دولت با ابلاغ مشوق‌های لازم، اعطای تسهیلات مورد نیاز و سازمان صنایع کوچک با دستور العمل‌های مختلف و تسهیل کارها، این راه را برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به عرصه‌های تولید و صنعت بیش از گذشته فراهم کردند و شرکت‌ها و  واحدهای صنعتی و تولیدی باید از این فرصت استفاده کنند.

مهدی‌زاده مقدم خاطرنشان کرد: بدون تردید در سال حمایت از کالای ایرانی باید دستاوردها و محصولات علمی و تحقیقاتی بیشتری از شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان کالا در اختیار صنایع بزرگ، بنگاه‌های اقتصادی خرد، کوچک و متوسط و نیز سرمایه‌گذاران قرار گیرد تا زمینه رشد، توسعه و رونق اقتصادی در واحدهای صنعتی و تولیدی بیش از پیش شود و نیز ارزش افزوده بالایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان به همراه آورد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی گفت: با حمایت‌های انجام شده توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان، تعداد 18 واحد تولیدی نیز در مرحله پیش ممیزی دانش‌بنیان شدن هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: