• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-10884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

علیرضایی:

خواستار سهم دو درصدی آب برای بخش صنایع معدنی هستیم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تلاش ما این است که به تناسب همان یک یا دو درصد آبی که در حوزه مصرف صنعت پیش‌بینی شده در حوزه صنایع و صنایع معدنی نیز سهمی تا دو درصدی را از آن خود کنیم. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی امروز در جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: ما در حوزه معدنی در استان تغییرات بسیاری را انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر موضوع آب در صنایع امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد، صنایع معدنی و معدن در طی چند سال گذشته نزدیک به 60 تا 70 درصد توسعه استان را بر عهده گرفته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: یکی از مسائل مهم در حوزه معدن بخش آب است، امروزه مصرف آب در معدن یکی از چالش‌های مهم و اساسی است.

علیرضایی خاطرنشان کرد: به طور طبیعی ماهیت آب در بخش کشاورزی معنا پیدا می‌کند و از آنجا به سایر بخش‌ها منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه با وجود آنکه 60 تا 70 درصد توسعه استان در بخش کشاورزی رخ می‌دهد اما هیچ آبی به عنوان آب تعریف شده برای حوزه معدن نداریم، تصریح کرد: ما همواره مجبور به آن هستیم که با هزینه‌های بسیار سنگین تغییر کاربری از حوزه کشاورزی انجام دهیم. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد: تلاش ما این است که به تناسب همان یک یا دو درصد آبی که در حوزه مصرف صنعت پیش‌بینی شده در حوزه صنایع و صنایع معدنی نیز سهمی تا دو درصدی را از آن خود کنیم. 

علیرضایی با اشاره به اعتراضات گروهی از فعالان محیط‌زیست در رابطه با فعالیت معادن و صنایع معادنی، خاطرنشان کرد: این موضوع باید در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: توریست در همه جا دنیا وجود دارد به نظر می‌آید بخشی از این ماجرا این افراد قرار دارند. آنگونه که شاهد بودیم مخالف انجام عملیات در این بخش بودند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد: باید این امر را واضح کنیم، زیرا تشکل‌های حامی محیط زیست معتقدند که ما نباید هیچگونه فعالیت معدنی در منطقه انجام دهیم. باید این موضوع در شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی با حضور نمایندگان مربوطه این موضوع پیگیری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: