• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-9490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان:

4 هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: 4000 طرح نیمه تمام ورزشی در سطح کشور وجود دارد و چندین هزار میلیارد تومان اعتبار برای به سرانجام رساندن این پروژه‌ها نیاز است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان در مراسم کلنگ‌زنی خانه جوان کاشمر و بهره‌برداری از دومین استخر بخش خصوصی این شهرستان که در محل استخر سرپوشیده باران برگزار شد، عنوان کرد: در شهرستانی که حتی یک استخر دولتی ندارد، خوشحال هستیم که تاکنون توسط بخش خصوصی دو استخر سرپوشیده احداث شده است.

امیررضا خادم افزود: در همه جای دنیا این روال وجود دارد که بخش خصوصی در همه موضوعات وارد شده و هزینه می‌کند و دولت نیز حمایت‌های خود را دارد.

وی ادامه داد: بدون شک تشویق و حمایت از بخش خصوصی می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل و گره‌ها را باز کند.

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: بالغ بر سه هزار میلیارد تومان برای سال جاری جهت دادن تسهیلات بانکی به بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

در این مراسم نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ورزش را مهم‌ترین عنصر برای پیشرفت روحی و فکری انسان ذکر کرد و گفت: هرچه فضاهای ورزشی را برای جوانان بهتر و شایسته‌تر بسازیم، جوانان شایسته‌ای برای آینده می‌توانیم پرورش دهیم.

بهروز بنیادی افزود: قطعا اگر قرار بود این پروژه توسط دولت ساخته شود به این زودی به نتیجه نمی‌رسید و سال‌ها زمان لازم بود.

در ادامه مراسم فرماندار کاشمر گفت: با وجود این‌که شهرستان کاشمر حدود 200 هزار نفر جمعیت دارد اما آن‌گونه که باید زیرساخت‌های فضاهای ورزشی توسعه پیدا نکرده است.

محمدعلی نبی‌پور عنوان کرد: سرانه 9.5 سانتیمتری ورزشی برای مجموعه شهرستان زیبنده نیست؛ از سالن‌های ورزشی استقبال می‌کنند و تاکنون مقام‌های بسیاری توسط ورزشکاران کسب شده اما سالن‌های ورزشی مناسبی نداریم.

فرماندار کاشمر فرسوده بودن فضاهای ورزشی را یکی از مشکلات ذکر کرد و افزود: نیاز است که برای تعمیرات و ارتقای آن‌ها اقدامات بسیاری صورت گیرد.

نبی‌پور از مسئولان وزارت ورزش و جوانان به خصوص اداره کل درخواست کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در شهرستان توجه بیشتری به اماکن ورزشی کاشمر داشته باشند.

وی گفت: متاسفانه شهرستانی با این جمعیت حتی یک فضای ورزشی آبی که توسط دولت احداث شده باشد، ندارد و این دومین فضای ورزشی است که توسط بخش خصوصی در شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

نبی‌پور افزود: ساخت این مجموعه فرهنگی ورزشی بدون این که حتی یک ریال از اعتبارات دولتی استفاده شود آن هم در طی مدت 10 ماه بسیار ارزشمند است.

در ادامه مسئول مجموعه فرهنگی ورزشی استخر باران گفت: عملیات اجرایی این مکان در اسفندماه سال گذشته آغاز و طی مدت 10 ماه به بهره‌برداری رسید.

شاهین بلوریان گفت: عملیات اجرایی این مجموعه فرهنگی ورزشی در اسفند سال گذشته با زیربنای 1900 مترمربع آغاز شد. این مجموعه شامل استخر سونا، جکوزی با 20 نازل، حوضچه آب سرد، سونا خشک، سونا بخار، استخر شنا بزرگ‌سالان، استخر شنا کودکان به همراه سرسره آبی، کافی‌شاپ، سالن بدنسازی مشرف به مجموعه، اتاق ماساژ، اتاق نمک به همراه ماساژ نمک، فضای آزاد بدون سقف برای آفتاب گرفتن شناگران و صرف غذا، پارکینگ اختصاصی و امکاناتی دیگر است.

وی بیان کرد: برای احداث این مکان از محل اعتبارات دولتی هیچ استفاده‌ای نشده است.

بازدید از استخر سرپوشیده کوثر و استخر تختی از دیگر برنامه‌های سفر معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان به کاشمر بود. در این سفر کلنگ احداث خانه ورزش شهرستان با اعتبار 13 میلیارد ریال به زمین زده شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: